YAKALANIYORLAR AMA USLANMIYORLAR

Toplu ulaşım araçlarında sürücülerin Kart 27 uygulamasının dışında ücret alması yasak ama sürücüler bu kurala uymamakta ısrarcı
YAKALANIYORLAR  AMA USLANMIYORLAR

Gaziantep’te toplu ulaşım hizmetlerindeki rezaletler zinciri sürüyor. Trafik kurallarına uymamakta ısrar eden, toplu ulaşım hizmetlerinde uyulması gereken kurallara uymayan halk otobüsü sürücülerine her gün yüzlerce ceza yazılıyor. Otobüs sürücülerinin ücret almaması konusunda tüm uyarıları göz ardı eden otobüs sahipleri ise bu konuyla ilgili kesilen cezaları ödemeye devam ediyor.

HER GÜN YÜZLERCE CEZA KESİLİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı trafik ekipleri kent genelinde faaliyet gösteren binin üzerinde toplu ulaşım aracını denetliyor. Yapılan denetimlerde kural ihlali yapan yüzlerce araç hakkında tutanak tutuluyor veya ceza yazılıyor. Toplu ulaşımda yer alan araçların önemli bölümü her ay birden fazla cezai işleme tabi tutuluyor. Halk otobüsü sürücülerinin Kart 27 dışında para almaması konusunda üst üste yapılan uyarılara aldırış etmeyen halk otobüsü sürücüsü en az 30 kişi günlük para cezası yerken, bu cezalar ise ertesi gün yatırılıyor. Para kazanamamaktan yakınan halk otobüsü sahipleri kazançlarının önemli bölümünü kural ihlalleri nedeniyle haklarında düzenlenen cezalara yatırıyor.

TOPLU ULAŞIMDA DÜZELME İMKANSIZ GİBİ

Kent genelinde zabıta ekiplerinin dışında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yoğun denetimlerine rağmen cezalara rağmen kendilerini düzeltmekte kararlı görülen halk otobüsleri vatandaşlarında tepkisine neden oluyor. Özellikle akşam saatlerinde hatta olması gerekirken hattan ayrılan ve duraklarda durmayarak tepki çeken halk otobüsü sürücüleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda 65 yaş üstü ücretsiz taşıma ücretlerini almalarına rağmen yaşlı insanları duraklarda gördükleri zaman çoğunlukla almıyorlar. Bebek arabası olan vatandaşları önemli ölçüde otobüslerine kabul etmeyen sürücüler bu yönüyle de vatandaşlardan büyük tepki görüyorlar.

GÜNDEM
Bülent Öner
6.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin