Yakında hizmete girecek

Yakında hizmete girecek

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Perilikaya Bölgesi’nde kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması hedeflenen hastanenin adının Abdulkadir Yüksel Hastanesi olduğunu dile getirdi. Erdoğan, Şehir Hastanesi’nin ise yapım işinin yüzde 55 tamamlandığını dile getirerek, hastanenin bitiş tarihinin 2020 olarak hedeflendiğini dile getirdi.

Gaziantep’e son yıllarda sağlık alanında yapılan hizmetlerin ardı arkası kesilmiyor. Perilikaya Bölgesi’nde inşaatı tamamlanmak üzere olan hastanenin adının Abdulkadir Yüksel Hastanesi olduğunu açıklayan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Kentimize yeni kazandırılacak olan 300 yataklı hastanemizin adını Abdulkadir Yüksel Hastanesi olarak belirlendi. Böylesine anlamlı bir ismi bu hastanemize vermenin doğru olduğuna inanıyoruz. Yüzde 99 oranında tamamlanan hastanemizin hizmete giriş tarihi bu yılın sonlarına doğru olacağını hedefliyoruz. Bu hastanemiz hizmete girdikten sonra bölgede yaşayan vatandaşlarımızın daha uzak bir noktada yer alan sağlık kuruluşuna gitmesine gerek kalmayacak” diye konuştu.

ŞEHİR HASTANESİNİN YÜZDE 25’I TAMAMLANDI

Ak parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, 2020 yılında tamamlanması hedeflenen Gaziantep Şehir Hastanesinin yüzde 55’lik kısmının tamamlandığına dikkat çekti. Hastane projenin hızlı bir şekilde ilerlediğini kaydeden Mehmet Erdoğan, “Gaziantep’te hastane ihtiyacımız her zaman mevcut. Hızlı büyüyen bir şehre sahibiz ve Suriyeli misafirlerin gelmesi ile birlikte 2 milyonun üzerinde bir nüfus yoğunluğumuz oldu. Bu yoğunluk yeni hastane ihtiyacını da beraberinde getirdi. Bu nedenle yeni kuruduğumuz İbn-i Sina Mahallemizde 330 bin metrekare alan üzerine 1875 yataklı Türkiye’nin en büyük hastanelerinden birisi olacak olan Şehir Hastanesi hızla yükseliyor. Şehir Hastanesi, Gaziantep’imize sağlık alanında çok büyük bir güç katacak” şeklinde konuştu.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
7.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin