YAMAÇTEPE’DE KATLİAM GİBİ GÖZDEN IRAK İNŞAAT!..

YAMAÇTEPE’DE KATLİAM GİBİ GÖZDEN IRAK İNŞAAT!..

Gaziantep’in önemli yeşil alanları arasında yer alan Yamaçte’de Tabiat Parkı’nın üst kısmında yapılan inşaat kafalarda soru işaretleri yarattı. Yapılan inşaat yeşil alanın tam ortasında yer alıyor. Koronavirüsle mücadelenin devam ettiği bu günlerde objektiflere takılan bu görüntüler oldukça ilginç.

Gaziantep’in önemli yeşil alanlarını bağrında bulunduran Yamaçtepe’de ormanlık alan içerisinde yapılan inşaat soru işaretlerine neden oldu. Yeşil alan içerisinde yapılan bu inşaat, koronavirüsle mücadelenin üst seviyede olduğu bu günlerde tepkilere neden oldu. Acele bir şekilde tamamlanmaya çalışılan proje inşaatıyla ilgili olarak net bir bilgi bulunmazken, çam ağaçlarının arasında yapılan inşaatla ilgili olarak ağaç katliamının yaşandığına dikkat çekiliyor.

SORUMLU KİM, YEŞİL ALAN İÇERİSİNDE NE YAPILIYOR?
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BU İŞİN NERESİNDE?

Gaziantep’in hemen yanı başında yer alan Yamaçtepe Tabiat Parkı’nın tam ortasına yapılan inşaat alanlarına ne yapıldığına dair bir bilgi yok. Projeyi sürdüren şantiye yetkilileri konuyla ilgili bilgi vermezken, çam ağaçlarının tamda ortasına yapılan devasa proje göz kamaştırıyor. Tabiatın en güzel örneğinin sergilendiği Yamaçtepe’de çam ağaçlarının arasında yer alan inşaat sahası hızla büyüyor. Koronavirüsle mücadelenin üst seviyede olduğu bu günlerde Yamaçtepe’de ortaya konan inşaat projesinin mercek altına alınması ve bölgede ki ağaçların koruma altına alınması isteniliyor.

AĞAÇ KATLİAMI DURDURULMALI ÖNLEM ALINMALI!..

Gaziantep’in en önemli yeşil alanları arasında yer alan Yamaçtepe’de ağaçların kesilmesi, yok edilmesi karşısında acil önlem alınması bekleniliyor. Doğa üstü harika yeşil alanları arasında gösterilen Yamaçtepe Tabiat Parkı’nda yaşanan bu görüntünün sonlandırılması ve bölgenin ADI GİBİ koruma altına alınması isteniliyor. Gaziantep Valili başta olmak üzere ilgili tüm bakanlık ve kurumların yaşanan bu katliam karşısında gerekli önlemleri alması bekleniliyor.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
15.05.2020
Etiketler

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin