“YAPAMAYACAĞIMIZ ŞEYİN SÖZÜNÜ VERMEYİZ”

“YAPAMAYACAĞIMIZ ŞEYİN SÖZÜNÜ VERMEYİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Araban Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Oğuz projelerini Hakimiyet Gazetesi’ne anlattı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin son dönemdeki dik duruşunun Araban halkında karşılık bulduğunu kaydeden Oğuz, “Vatandaşa yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermiyoruz. Söz verdiğimiz şeylerin hepsini yerine getireceğiz” dedi.
 
YAPILACAKLAR ARABAN İÇİN YÜK DEĞİL
 
Öncelikli olarak vatandaşın istek ve ihtiyaçlarına göre projeler yapacaklarının altını çizen aday adayı Ali Oğuz, “Öncelikli hedef vatandaşın mağduriyetini gidermek. Belediyenin şehir içi dolmuşu yok. Uzay çatı pazar yeri, sanayi sitesi yok. Komşularına söylüyorlar. Ya da hastaneden çıkan insanların gözünün içine bakıyorlar eve bıraksın diye. Bu Araban için ve belediye için aslında bir yük değil. Ayrıca konuk evimiz yok. Araban'a gelecek misafirleri ağırlayacak bir konuk evimiz yok” diye konuştu.


 
5 KÖYDE 1 KÖYE HALI SAHA YAPILACAK
 
Vatandaşa söz verirken yapacakları şeylerin sözünü verdiklerine özellikle vurgu yapan Oğuz, “Yapmayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermiyoruz. Uzay çatı pazar yerini, sanayi sitesini ve diğer projelerin hepsini hayata geçireceğiz. Hatta Araban'da 42 köy var. Her 5 köyde 1 köye halı saha yapacağız. Karşılıklı müsabakalar yaptıracağız. Senede bir kez de Araban'da 'Belediye Kupası' düzenleyeceğiz. İnsanları bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlayacağız. Toplamda sekiz halı saha yapabiliriz diye düşünüyorum. Sekiz halı sahayla da 42 köyünü kaynaştırabiliriz” dedi.
 
TEVECCÜHÜNÜ DEĞERLENDİRECEĞİZ
 
MHP’nin Araban’daki durumuna ilişkin de değerlendirmede bulunan Oğuz şöyle konuştu; “Araban'da MHP'ye karşı bir teveccüh var. Halkın çok güzel bir bakışı var. İnşallah biz bunu değerlendireceğiz. Gitmediğimiz köy kalmıyor. İnsanlarla birebir görüşüyoruz. Bize karşı çok büyük bir sevgileri var.”


İHTİYAÇ OLAN PROJELERİ ANLATIYORUZ
 
Vatandaşın teveccüh kaynağının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin duruşu olduğunu ifade eden Oğuz, “Biz vatandaşın ihtiyacı olan saygınlığı getirecek projelerimizi anlatıyoruz. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dik duruşundan dolayı partimize bir teveccüh var. Biz bunları güzel değerlendireceğiz” diye konuştu.
 
VATANDAŞIN BİZE KARŞI BAKIŞI ÇOK DEĞİŞTİ
 
Vatandaşın teveccühünü değerlendireceklerini de kaydeden Oğuz, “Biz bu seçimde Araban'ı alamazsak bir daha alamayız. Vatandaşın bize karşı bakışı çok değişti. Vatandaşla birebir görüştüğümüzde bunları dile getiriyor. MHP makam mevki gözetmeden vatandaşına ve devletine sahip çıkıyor. Biz bu teveccühü bugün değerlendiremezsek yarın hiç değerlendiremeyiz” dedi.
 
FAKİR FUKARANIN ARKASINDA DURAMAYACAKSAM
 
Belediye Başkanı seçilmesi haline fakir fukaranın yanında olacağını ve onlara sahip çıkacağını ifade eden Oğuz, “Fakir fukaranın, garip gurabanın arkasında duramayacaksam Rabbim bana nasip eylesin. Yoksa istemiyorum” diyerek, derdinin makam ve mevki değil memlekete faydalı işler yapmak olduğunu vurguladı.
NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
27.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin