Yapılandırmanın ilk taksitinde son gün 15 Ekim

Yapılandırmanın ilk taksitinde son gün 15 Ekim

"7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında yapılandırmanın ilk taksit günü 15 Ekim’e kadar uzatıldı. Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, esnafın son günü beklemeden yapılandırmanın ilk taksitini yatırmalarını istedi.

Başvuruda bulunan vatandaşların, cezalarının kaldırılması, gecikme zam ve faizlerinin silinmesi gibi çok önemli avantajlardan yararlanma imkanına kavuştuğu anlatan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu şu açıklamalarda bulundu;

“Bu avantajların kaybedilmemesi ve borçların eski haline dönmemesi için ödemelerin süresinde yapılması gerekmektedir. Özellikle ilk taksidin veya ikinci taksidin ödenmemesi doğrudan yapılandırmanın ihlaline sebep olacaktır. Bu sebeple, oluşabilecek herhangi bir yoğunluktan olumsuz etkilenilmemesi için ilk taksit ödeme süresinin son günü olan 15 Ekim 2018 tarihinden önce ödemelerin yapılmasını önemle hatırlatıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın yapılandırdıkları borçlarını, ilk taksit ödeme süresi içinde (15 Ekim 2018 tarihine kadar) ödenmesi halinde bu taksitler içinde yer alan Yİ-ÜFE tutarlarının yüzde 90'ının, ikinci taksit ödeme süresi içinde (30 Kasım 2018 tarihine kadar) ödenmesi halinde ise bu taksitler içinde yer alan Yİ-ÜFE tutarlarının yüzde 50'sinin tahsilinden vazgeçilecektir. Ödemelerin, www.gib.gov.tr internet sayfamızdan İnteraktif Vergi Dairesi uygulamamızdan (IOS ve Android) GİB mobil uygulamamızdan (IOS ve Android), anlaşmalı bankalardan, vergi dairelerinden yapılması mümkündür."

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
12.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin