Yardım isteme kuyruğu!

KAYITLAR YENİLENİYOR
Yardım isteme kuyruğu!

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, bu yıl yeni uyguladığı düzenlemeyle, eski listeleri iptal edip yenisini hazırlayacağını duyurunca, vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının önünde kuyruk oluşturdu.

Şehrimizde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı her yıl binlerce kişi ve aileye yardım yapıyor. Ancak bu yıl yeni bir düzenleme getirdi ve eski listeleri iptal etti.

Müracaat süresinin kısa tutulması ve yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle Şahinbey ve Şehitkamil Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının önünde kuyruklar oluştu.

Hem kömür hem de nakit para yardımı için müracaat eden vatandaşlar, günün erken saatlerinden itibaren vakıfların önünde beklemeye başladı. Müracaat eden kişinin çokluğu nedeniyle işlemler yetişmeyince öğle vaktinde de kurumların önünde geçiren vatandaşlar, kışı kömürsüz bayramı da parasız kalmamak için büyük bir sabırla kayıt sırasının kendilerine gelmelerini bekliyor.

Kayıtlar yaklaşık 15 günden beri devam ediyor ve bu haftaya da yoğun bir şekilde başladı. Kayıtların tamamlanmasının ardından müracaatı onay gören vatandaşlar ilk etapta nakdi yardım alacak ve bayramı parasız geçirmeyecek.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
28.05.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin