YARDIMDA HIZ KESMİYORLAR

Gaziantep’te binlerce yoksul ailenin yardımına koşan UMAY Yardım Derneği önemli başarılara imza attı
YARDIMDA HIZ KESMİYORLAR

Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak kentimize yerleşen Türkmen aileler ile yardıma muhtaç Türk ailelere yardım için uzun süredir faaliyet gösteren UMAY Yardım Derneği yöneticileri Fatma Özdoğuş ile Burhan Gündüz, kent genelinde önemli yardım faaliyetlerinin altına imza attılar. UMAY Yardım Derneği adı altında süren yardımlardan dolayı yoksul aileler çok mutlular. Diğer yandan maddi durumu iyi olmayan hasta çocuklarında yardıma koşan dernek yönetimi imkanlar çerçevesinde süren yardımların aralıksız devam edeceği görüşünü yinelediler.

ÖNEMLİ YARDIM ORGANİZASYONLARINDA YER ALIYORLAR

Fatma Özdoğuş ile Burhan Gündüz yıllar önce aldıkları karar çerçevesinde kentimize yerleşen Türkmen ailelerin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye başladılar. Türkmen ailelerinin ihtiyaçlarının yanı sıra çocukların eğitimi ile sağlık sorunlarıyla ilgilenen Özdoğuş ile Gündüz yardım faaliyetlerini gönüllülük çerçevesinde sürdürüyorlar. Gaziantep’te yaşayan Suriyeli yoksul Türkmen ailelerine yardımlarını sürdüren UMAY Yardım Derneği çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Değişik yardımların yanında maddi durumları iyi olmayan çocuklarında tedavi süreçlerini takip eden dernek yöneticileri bu çocukların bu süreçte maddi ve manevi olarak yanında yer alıyorlar.

“YARDIMLAŞMA DUYGULARININ ARTMASI GEREKİYOR”

Özdoğuş ile Gündüz çalışmalarına ilişkin şu açıklamalarda bulundular;

“Gaziantep’te gönüllü olarak başladığımız yardım faaliyetleri çerçevesinde bugüne kadar binlerce kişiye ulaştık. Başta Suriyeli Türkmen aileler olmak üzere maddi durumu iyi olmayan çok sayıda Türk aileye yardım konusunda temas ettik. Maddi durumu iyi olmayan ailelerimize elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
5.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin