YARIM MİLYAR LİRA KREDİ DAĞITILDI

Gaziantep’te 2017 yılı içerisinde 22 bin 200 esnafa toplamda 580 milyon 650 bin lira kredi dağıtıldı
YARIM MİLYAR LİRA KREDİ DAĞITILDI

Gaziantep’te 2016 yılında 20 bin esnafa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri tarafından kredi verildi. 2017 yılı içerisinde ise kent genelinde faaliyet gösteren 17 kooperatiften 22 bin 200 esnafa 580 milyon 650 bin lira kredi verildi. Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Birliği Bölge Başkanı Ömer Yılmaz, esnafın zor gününde yanında olduklarını dile getirdi.

“ESNAFIMIZIN İHTİYACINA GÖRE KREDİ VERDİK”

Gaziantep’te faaliyet gösteren esnaf kefalet kredi kooperatiflerinin gelen taleplerin önemli bölümüne cevap verir bir durumda olduğuna dikkat çeken Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Birliği Bölge Başkanı Ömer Yılmaz, esnafın kullandığı kredi sayesinde sorunlarına çözüm bulunduğunu anlattı. 17 esnaf kefalet kooperatifinde 2017 yılı içerisinde esnaf tarafından kullanılan kredinin son yıllarda rekor denecek bir durum teşkil ettiğine dikkat çeken Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Birliği Bölge Başkanı Ömer Yılmaz, “Gaziantepli esnafımızın ihtiyaçları doğrultusunda taleplerine cevap vermeye çalışıyoruz. Bazı kooperatiflerimiz kredi verme noktasında sıkıntılar yaşasa da o kooperatiflerimize elimizden gelen tüm imkanları kullanarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sıkıntıların çözülmesi için gerekli adımları zaman geçirmeksizin atıyoruz. Bu çerçevede 2017 yılında esnafımızdan gelen tüm kredi taleplerine cevap vermeye çalıştık ve önemli oranda talepleri yerine getirdik” diye konuştu.

“KREDİ TALEPLERİNDE ÇIĞIR AŞTIK
VE ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK”

Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Birliği Bölge Başkanı Ömer Yılmaz, 2016 yılına oranla 2017 yılında esnafın az bir artışla kredi talebinde bulunmasında rağmen rakamların büyüdüğünü anlattı. Esnafın genelde iş yerini ve üretim hacmini büyütmek için kredi talebinde bulunduğunu dile getiren Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Birliği Bölge Başkanı Ömer Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi

“Biz kooperatif yönetimleri olarak esnafımızın kullanacağı kredilerle işyerlerini ve üretim hacimlerini büyütmelerini istiyoruz. Ama faklı zamanlarda esnafımızın ödemeleri konusunda yaşadığı sorun ve sıkıntılardan dolayı kredi kullandıklarına şahit oluyoruz. Bu bizleri çok ilgilendirmiyor ama esnafımızın zor durumlardan kurtulması ve çalışmalarını sürdürmeleri için bizler elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Buradan yola çıkarak 2018 yılında da esnafımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz ve onlara olan desteklerimizden geri adım atmayacağız.”

GÜNDEM
Bülent Öner
4.02.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin