Yarışmaya katılmama kararı aldılar...

Yarışmaya katılmama kararı aldılar...

18 Nisan’da düzenlenecek olan “48. Postacı yürüyüş” yarışmasına Gaziantep'ten 22 dağıtıcı yarışmaya katılmak için başvuruda bulundu. Yarışmanın kural gereği, yarışmaya katılacak olan 10 km hızlı tempoda yürüyecek postacı yarışmacılara yarışmanın yapılacağı gün hariç 1 gün öncesi ve sonrası yol izni veriliyor.

Fakat Gaziantep PTT Başmüdürlüğü aldığı karar gereği, yarışmanın yapılacağı gün  yarışmaya katılacak postacıları kendi bünyesinden ayarlayacağı  araba ile götürüp getirmek istedi. Yarışmanın bir gün öncesi ve sonrasında ise katılımcıları izin vermeden  yine çalıştırmak isteyince, yarışmaya katılmak isteyen postacılar bu duruma itiraz edip kuruma dilekçe vererek geri çekildiler. 
Yarışmaya katılmak isteyen postacılardan alınan bilgilere göre '' Her sene düzenlenen postacı yürüyüş yarışmasına bizlerde katılmak istedik. Ve bu talebimiz kurum tarafından da kabul edildi. PTT Genel Müdürlüğünden bize tebliğ edilen emirde yol hariç 1 gün izin verileceği yazıyordu. Fakat Gaziantep PTT başmüdürlüğü'' biz sizi yarışmanın yapılacağı gün araba ile götürüp getireceğiz. 1 gün önce ve sonra izniniz yok, hem burada bu kadar çalışana 3 gün izin verirsek bu postaları kim dağıtacak. İşimiz gücümüz çok''  şeklinde beyanda bulundular.

“BİZE AYIP EDİLDİ”


Yarışmaya katılan postacılar  ise bu duruma isyan ederek ve de üzüntülerini dile getirerek '' Bize ne yazıktır ki ayıp ettiler. Bu yarışma her yıl 1 kez düzenleniyor. Bizler günler öncesinden kazanmak için hazırlanıyor, çalışmalar yapıyoruz. Bizler için güzel ve bir o kadar da önemli bir sosyal aktivitedir.Bizde heyecan yaratır.Bu nedenle  bizleri kıran kurumumuza küstük " dediler. Ayrıca alınan bilgilere göre Adana’da yapılacak yarışmaya, Hatay,  Kahramanmaras, Mersin gibi çevre illerden 100’ün üzerinde posta dağıtıcısının katılacağı ve katılımcı yarışmacıların yarışmanın yapılacağı gün hariç 1 gün öncesi ve sonrasın da izinli sayılacakları bilgisi alındı.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
17.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin