Yasin Tepe asaleten atandı

Yasin Tepe asaleten atandı

Gaziantep Milli Eğitim İl Müdürlüğüne uzun aranın ardından nihayet asaleten atama gerçekleşti.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Yasin Tepe asaleten atanmış oldu.

Bir süre önce Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğüne vekaleten atanan Yasin Tepe, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla dün akşam saatlerinde yayınlanan kararnamede Gaziantep’in dışında bazı illerinde Milli Eğitim İl Müdürlüklerine asaleten atama gerçekleştirildi.

GAZİANTEP’İN EĞİTİM SORUNLARINI VE ÇÖZÜM YOLLARINI BİLİYOR

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine daha önce Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe atanmıştı. Yasin Tepe, Gaziantep eğitim camiasının yakından tanıdığı, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sırasında yapmış olduğu başarılı projelerle tanınan ve Milli Eğitimi Bakanlığı tarafından 1 yıl önce ödüllendirilerek Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan bir isimdi.  Tepe,  Milli Eğitim Bakanlığında Genel Müdürlüğüne atanan Cengiz Mete’den boşalan Gaziantep İl müdürlüğü son dakika kararnamesi ile vekaleten atanmıştı. Tepe’nin Milli Eğitim İl Müdürlüğüne asaleten atanması eğitim camiasında sevinçle karşılandı.

YASİN TEPE KİMDİR?

01.08.1978 yılında Adıyaman’ın Samsat ilçesi Yarımbağ köyünde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adıyaman’da tamamladı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.  Aynı yıl Gaziantep İli Cumhuriyet İlköğretim okulunda göreve başladı. Değişik okullarda Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak çalıştıktan sonra, farklı kademelerde Okul Müdür Yardımcılığı ve Okul Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitimde ve Sosyal Hayatta Sivil Toplum Örgütlenmeleri Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 04.02.2019 tarihinde Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı. AÖF Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisi ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
24.06.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin