Yavaş yavaş yaşamdan kopuyor

Yavaş yavaş yaşamdan kopuyor

Gaziantep’te Ökkeş Doğan (57) adlı vatandaş sinir sisteminde yaşadığı amansız hastalık nedeniyle günden güne yaşamdan kopuyor. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle yaşadığı hastalıkla nedeniyle daha da kötü duruma gelen Ökkeş Doğan hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Cengiz Topel Mahallesi 18 Nolu Sokak 48 Nolu evde yaşayan Ökkeş Doğan, 6 çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veriyor. Sinir sisteminden kaynaklı yaşadığı rahatsızlığı nedeniyle 8 yıldır yatağa mahkum bir şekilde yaşayan Ökkeş Doğan, hasta bezini bile almakta zorlanıyor. Her ay 950 lira engelli maaşı alan Ökkeş Doğan, “8 yıldır yatağa mahkum bir şekilde yaşamımı sürdürmeye çalışıyorum. Yaşadığım hastalık nedeniyle bir hayırsever bana hasta yatağı aldı. 6 çocuğumla birlikte kirada yaşıyorum. Aylık geçimimi sağlamakta zorlanıyorum. Şu an sinir sistemimde ki rahatsızlık nedeniyle sol kolumda felçli olmak üzere. Vücudumun ayaktan boğaz kısmıma kadar önemli bölümü felç durumda, hayırseverlerden bu nedenle yardım bekliyorum” diye konuştu.

FELÇLİK VÜCUDA YAYILIYOR

Yaşadığı hastalık nedeniyle vücudunun önemli bölümü felç olan Ökkeş Doğan, “Kendim için değil ama çocuklarımın geçimi için yardım bekliyorum. Oturduğum evin aylık kirası 500 lira. Kiramızı bile ödemekte zorlanıyorum. Belki birkaç yıl içerisinde vücudumun tamamı felç olacak. Belki konuşamaz duruma geleceğim. Tek düşüncem geride bırakacağım çocuklarımın geleceği” şeklinde konuştu.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
10.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin