YAZIK DEĞİL Mİ?

Şehitler Caddesi’nde devam eden kilit taşı ve tadilat çalışmaları çerçevesinde sağlam kilit taşlarının gelişi güzel yerlerinden söküldüğü gözlendi.
YAZIK DEĞİL Mİ?

Koronavirüs salgını nedeniyle “evde kal” sloganı önemli oranda hedefine ulaştı. Yerel yönetimler bunu fırsat bilerek kentin önemli ana caddeleri başta olmak üzere bazı sokaklarda asfalt ve kilit taşı yenileme çalışması başlattı. Bu çalışmaların sürdürüldüğü bir önemli yer ise Şehitler Caddesi. Şehitler Caddesinde başlatılan yol yenileme çalışmaları çerçevesinde sağlam olan kilit taşlarının gelişi güzel sökülmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

“SAĞLAM KİLİT TAŞLARINI NEDEN SÖKÜYORSUNUZ?”

Şehitler Caddesinde ilçe belediyesi tarafından sürdürülen yol yenileme çalışması çerçevesinde sökülen sağlam kilit taşları bölge sakinlerinin tepkisine neden oldu. İlçe belediyesi tarafından yapılan çalışmalara karşı olmadıkları dile getiren bölge sakinlerinden bazıları şu ifadelere yer verdiler;
“İlçe belediyesi vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek adına Şehitler Caddesinde yol yenileme çalışması başlattı. Bizlerin bu çalışmaya bir itirazımız yok. Fakat caddeye daha önce döşenen kilit taşları sağlam, sağlam olan kilit taşlarının yerinden kırılarak sökülmesi doğru değil. Yazık değil mi bu kadar sağlam kilit taşına? Yerel yönetimlerden hizmet beklemek bizim en doğal hakkımız. Fakat bir hizmet yapılırken daha önce yapılan hizmeti ve o hizmet için harcanan parayı çöpe atmak doğru değil.”

“ÇALIŞMALAR NE ZAMAN SONA ERECEK?”

Şehitler Caddesi’nde devam eden yol yenileme çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını isteyen bölge sakinleri, “Koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde kalıyoruz. Fakat evde kalanların dışında işlerine gitmek zorunda olan insanlar var. Şehitler Caddesi Karagöz Caddesi’nin devamı niteliğinde. Şimdi Karagöz Caddesi’nde yol yenileme çalışmaları sona erdiği zaman haliyle trafik akışı sağlanacak. Bu yola bağlantılı olarak Şehitler Caddesi’nde ki yol yenileme çalışması tamamlanmasa sorun yaşanacak. İlçe belediyesinden yol yenileme çalışmalarını bir an önce tamamlamasını ve yapılacak olan yeni çalışmalarda ise sağlam kilit taşlarının heba etmemelerini istiyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
12.05.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin