Yeni mezarlık projelendirildi

Yeni mezarlık projelendirildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yeni mezarlık alanı olarak Eski Nizip Yolu’nda otoban köprüsünün olduğu alanı belirledi. Bölgede hazine ve belediyeye ait olan 2 bin dönüm üzerinde kurulması planlanan yeni mezarlığın proje çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

Eski Nizip Yolu’nda Arıl Mahallesi ile otoban köprüsü arasında yer alan 2 bin dönüm arazi üzerinde planlanan yeni mezarlık alanı için çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğü belirtildi. Büyükşehir Belediyesi ile hazineye ait olan arazi üzerinde kurulması planlanan yeni mezarlık alanının önümüzdeki 40 yıllık ihtiyaca cevap vereceği açıklandı. Mevcut Asri Mezarlık’ta yer kalmadığına dikkat çeken yetkililer, Yeşilkent Mezarlığında ise 200 dönüme yakın boş alanın yer aldığını anlattılar. Bu alanın önümüzdeki 20 yıla kadar ihtiyaca cevap verebilecek durumda olduğunu belirten yetkililer, yeni mezarlık alanının daha sonra ki yıllara göre şimdiden planlandığını belirttiler.

Asri Mezarlıkta doluluk oranının önemli ölçüde artmasına rağmen mezarlık alanının neredeyse tamamının aile mezarlığı olarak satın alındığına dikkat çeken yetkililer, “Asri Mezarlıkta yer kalmadı ama doluluk oranı oldukça arttı. Diğer yandan sadece Asri Mezarlıkta değil, Yeşilkent Mezarlığında da Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri artarak devam ediyor. Mezar ve defin hizmetlerinde ise vatandaşlarımız acı dolu günlerinde yalnız bırakmıyoruz. Cenazesi olan vatandaşlarımızın otobüs ihtiyacından, taziye evlerinde ki ihtiyaçlarına kadar her şeylerini karşılıyoruz” diye konuştular.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
4.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin