Yeni termal sıcak su bulundu

Gaziantep’te Mimar Sinan Mahallesi’nde termal sıcak su bulundu. Haydar Bahar adlı...
Yeni termal sıcak su bulundu

Gaziantep’te Mimar Sinan Mahallesi’nde termal sıcak su bulundu. Haydar Bahar adlı vatandaş tarafından bulunan sıcak su alanında kısa süre içerisinde tesisleşmeye gidilecek. Gaziantep’te Uğurlu Termal Tesislerinde bulunan sıcak suyun ardından bölgede ikinci olarak Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan sıcak suyun derecesinin 40 olduğu açıklandı.

Gaziantep’te mevcut kaynaklara ilaveten yeni sıcak su bulunması için sürdürülen etüt ve sondaj çalışmaları kapsamında Mimar Sinan Mahallesi’nde yeni bir kaynak bulundu. Yetkililer tarafından incelemeye alınan yeni kaynakla ilgili olarak çalışmalar başlatıldı. Çalışmalar kapsamında 40 derece sıcak suyun ortaya çıktığı ve adı geçen alanda kısa süre içerisinde tesisleşme çalışmalarının başlatılacağı dile getirildi. Sıcak suyun bulunmasıyla birlikte bölgede turizm anlamında canlılık yaşanacağını anlatan Haydar Bahar, sıcak suyun zengin minarellere sahip olduğunu anlattı.

Haydar Bahar açıklamasında, “Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da yaptığımız girişim ve çalışmalar sonucunda, hedefimize ulaşmış bulunuyoruz. Son derece mutluyuz. Çünkü bu gelişme, Gaziantep’imizin ve çevresinin kaderini değiştirecek önemde bir gelişmedir. Yakın gelecekte Gaziantep ve çevresindeki tesis ve konutlar sıcak suya kavuşacak, On binlerce yurttaşımız bu termal suyun nimetlerinden yararlanacak” diye konuştu.

Gaziantep Mimar Sinan Mahallesi yakınlarında başlatılan ve uzun süredir devam eden sondaj çalışmalarında 650 metre derinlikte 40 derece sıcaklıkta saniyede 4,5 litre debisinde zengin mineralli sıcak termal su bulunduğu öğrenildi. Haydar Bahar, “Gaziantep sınırları içinde açılan bir sondaj kuyusundan termal sıcak su çıkmaya başladı. Mahalle başlatılan sondaj çalışmalarında 650 metre derinlikte şimdilik 40 derece sıcaklıkta 4,5 Lt/sn debisinde zengin mineralli termal sıcak su bulundu. Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da yaptığımız girişim ve çalışmalar sonucunda, hedefimize ulaşmış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
11.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin