Yeni yasaklar geldi

Yeni yasaklar geldi

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamaya yapan Vali Gül, birinci derece akrabalar hariç olmak üzere hasta ve taziye ziyaretlerinin yüz yüze yapılmamasına karar verildiğini bildirdi.

Gaziantep Valisi Davut Gül açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Pandemi kurulumuz ilimizin durumunu değerlendirdi. Vaka sayısı, ölüm oranı, yoğun bakım hasta sayımızın Türkiye ortalamasının çok altında olduğu, test sayımız, test kapasitemizin yeterli olduğu memnuniyetle görülmüş ve iyileşmenin devam etmesi için ilave tedbirler alınmıştır. AVM, fabrika ve diğer iş yerlerindeki çalışan ve müşterilerin maskesiz olduğu, sosyal mesafenin olmadığı 2.kez tespit edildiğinde 15 gün kapatma cezası uygulanacaktır. Personel servisleri %50 kapasite ve maske kuralını 2.defa ihlal ettiklerinde 15 gün trafikten men edilecektir. Maske satışının serbest olduğu, azami fiyatının 1 TL ve 5’erli paketler içerisinde el değmeden satılabileceği, birinci derece akrabalar hariç olmak üzere  hasta ve taziye ziyaretlerinin yüz yüze yapılmamasına karar verilmiştir. Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederim.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
28.05.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin