“Yerel esnafa sahip çık”

“Yerel esnafa sahip çık”

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) tarafından “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık” kampanyası başlatıldı. GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, yerel esnafın kalkınması için yoğun çaba içerisinde olduklarını dile getirdi.

“GAZİANTEP ESNAFIMIZ İYİ NOKTALARA GELECEK”

Vatandaşların alışverişini zincir marketler yerine yerel esnaftan yapması için başlatılan “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık” kampanyası en çok esnafları memnun etti. Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Küsbeoğlu, başlatılan kampanyanın sürekli olması için vatandaşları duyarlı olmaya davet etti. Gaiantep halkının cebinden çıkan paranın Gaziantep’te kalması ve kentin ekonomisine katkı sağlaması için yerel esnafa sahip çıkmak gerektiğini kaydeden Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Küsbeoğlu, toplumun tüm kesimlerine kampanyaya desteğe çağırdı. Ömer Küsbeoğlu, esnafları dolaşarak işyerlerinin camına “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık” yazılı yapıştırmalardan astı.

“ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Küsbeoğlu, açıklamasını şu şekilde sürdürdü,
“Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği olarak esnafımıza sahip çıkmak adına bu kampanyayı başlattık. Yerel esnafa yani mahalle esnafına sahip çıkmak adına halkımızın zincir marketlerden alışveriş yapmaması gerekiyor. Zincir marketlerin her mahallede, her köşede mantar gibi çoğalması esnafımızı yok etmektedir. Yok, olan esnafımıza sahip çıkmalıyız. Bunun için zincir marketten alış veriş yapmamalıyız. Her alış verişiniz yeni bir zincir market alışverişinin açılması demektir. Bu arz talep meselesidir. Yerel esnaftan alışveriş yaparsak zincir marketlerin sayısını azaltmış oluruz. Gaziantep’te vatandaş yerel esnafına sahip çıktığı için bazı zincir marketler şubelerini kapatmaya başladı. Hem ahilik kültürünü yaşatmak hem de vatandaşın cebinden çıkan para Adıyaman’da kalacak. Ancak böyle Adıyaman ekonomisini ayakta tutabiliriz.”
BÜLENT ÖNER

GÜNDEM
Haber Merkezi
25.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin