Yerleşim alanı SOS veriyor

Yerleşim alanı SOS veriyor

Kentin merkezinde yer alan tarihi Bey Mahallesi’nde bazı metruk evleri yıkılmayı beklerken bazı evlerin ise yıkılacakmış gibi görüntü ortaya koyması dikkat çekti. Atatürk Bulvarı girişinde yer alan bir binanın ön kısmında bir anormallik görünmezken, arka kısmında ise binanın ne kadar çürük olduğu gözler önüne serildi.

APARTMAN YIKILACAKMIŞ GİBİ DURUYOR

Bey Mahallesi Atatürk Bulvarı girişinde yer alan 4 katlı yerleşim alanının caddeye bakan kısmında bir anormallik yok. Fakat binanın arka tarı yıkık dökük haliyle dikkatlerden kaçmadı. Suriyeli göçmen ailelerin yoğun olarak yaşadığı binanın yanında ki bina bir süre önce yıkıldı. Yıkımın ardından ortaya çıkan bu görüntü karşısında ise yetkililerin bir an önce harekete geçmesi isteniyor.

BİNANIN ALT KISMINDA ÇATLAKLAR VAR

Atatürk Bulvarında ki binanın arka kısmının alt tarafından çatlaklar dikkat çekiyor. Bitişik binanın yıkılmasının ardından ortaya çıkan bu tablo karşısında yetkililerin binayla ilgili çalışma başlatması ve binanın sağlamlığını ölçmesi isteniyor. Diğer yandan Bey Mahallesinin iç kısımlarında yer alan çok sayıda eski yapı ise harabe görüntüsüyle dikkat çekiyor. Harabe binaların restore edilmesi veya yıkılması isteniyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
6.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin