Yeşil alan tartışması

Yeşil alan tartışması

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı 2.Birleşim Toplantısı Belediye Başkanvekili Birol Ülger Başkanlığında yapıldı. Gündemin 5.maddesinde yer alan 75.Yıl Mahallesi sınırları içerisinde konut alanı imar plan değişikliğine ilişkin meclis üyesi Yılmaz Kireç açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Yılmaz Kireç, 75. Yıl Mahallesi’nde yer alan için, “Burası 2 bin 500 metrekare kadar bir alan, Türk Telekom tamam özelleşti biliyoruz. Fakat burayı sosyal tesis veya park alanı yapabilirdik. Sonra şehir büyüdüğü zaman sosyal tesis ve park alanı ihtiyacı çoğalıyor. Bu bölgede konut alanı yerine sosyal tesis veya park alanı yapsaydınız, 2 bin 500 metre az da değil, yapsaydınız biz buna onay verecektik. Gaziantep’te yeşil alanın bize çokta bir zararı olamaz” dedi. Belediye Başkanvekili Cuma Güzel ise; “Bilindiği üzere Gaziantep’te kişi başına düşen yeşil alan 0,79’dan 13.2’ye çıktı. Türkiye için eksik olabilir ama Gaziantep için bunu da söylemek gerekiyor. Şahinbey ve Büyükşehir Belediyelerimiz, yeşile çok ciddi önem veriyor ve çok sayıda yeşil alan yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Güzel’in sözlerine cevap veren Kireç, “Belki Şahinbey Belediyesi bununla ilgili çalışmalar yapıyor ama Şehitkamil’de yeşil alanı, okul alanı ve belediye hizmet alanlarının hepsini konut alanına çevrildi. Sosyal tesis alanını da konut alanına çevriliyor” şeklinde konuştu. Belediye Başkanvekili Bİrol Ülger ise; “75.Yıl Mahallesi’nde bölgenin ihtiyacına ilişkin çalışma yapıyoruz fakat orada yeni ve büyük park yerlerimiz var. Park olan yerlerde de geniş yerler var ve bunlara sosyal tesis alanı yapıyoruz” dedi. İlgili madde CHP grubunun ret oyuna karşın oy çokluğu ile kabul edildi.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
6.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin