YEŞİL ZEYTİNİ KİM KAÇA TUTTURURSA…

Yağmur yağdı, fiyatlar değişti, etiket yok
YEŞİL ZEYTİNİ KİM KAÇA TUTTURURSA…

Mevsim itibarıyla zeytinler çeşitli semt pazarlarında satışa sunulunca yağmurdan önce ve yağmurdan sonra fiyatları gündeme geldi, ancak satıcıların hiçbiri etiket koymuyor.

Şehrimizde yeşil zeytin sezonu yaklaşık bir ay önce açılmıştı. Kilosu 5 liradan tüketiciye sunulan zeytinler sezonun ilk mahsulünü almak isteyenlere sunuldu. Ancak zeytinin yağmur yedikten sonra daha lezzetli ve daha yağlı olacağını düşünenler bir müddet daha bekledi.

YAĞMUR YAĞDI FİYATLAR DEĞİŞTİ

Son günlerde gelen yağışların ardından ikinci üçüncü kırım zeytinler de piyasaya çıktı. Daha lezzetli ve daha yağlı olan zeytinler 4 liradan 8 liraya kadar satışa arz ediliyor.
Zeytinlerin üzerinde fiyat yazmaması ise kafalarda soru işareti bırakıyor. Sadece Kalealtı bölgesinde değil, tüm semt pazarlarında çeşit çeşit sunulan ve fiyatları ayrı olan zeytinlerde etiket bulundurulmaması tüketicinin tepkilerine neden oluyor.

KİLOSU BİR BUÇUK LİRADAN KIRILIYOR

Yeşil zeytin satan işyerlerinin bir çoğu dükkanlarının önünde kırma makinesi bulundurarak belli bir ücret karşılığında vatandaşın aldığı zeytinleri de kırarak tüketiciyi memnun ediyor.

Bilindiği gibi şehrimizde her yıl ekim ayından itibaren özellikle Nizip İlçesinden gelen yeşil zeytinler vatandaşa arz ediliyor.

Bazı satıcılar ise hem kendi zeytininin satışını artırmak hem de tüketiciyi memnun edebilme amaçlı işyerlerinde kırma makinesi bulundurarak müşterilerine hizmet veriyorlar.

Zeytinin bu yıl kilosu bir buçuk liradan kırılıyor.

Satıcılar ayrıca kırdıkları zeytinleri kendileri “tatlandırarak” da yemeye hazır hale getirerek müşterilerine sunuyor.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
6.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin