YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ

Üst üste intihar girişimlerinin yaşandığı o bina Hakimiyet Gazetesi’nin, “YIKIN O BİNAYI” başlıklı haberi üzerine yıkılıyor
YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ

Üst üste yaşanan intihar girişimleri karşısında yetkililer uyaran Hakimiyet Gazetesi Vergi Dairesinin eski hizmet binasının yıkımına ilişkin, “YIKIN O BİNAYI” başlıklı haberi yayınlamıştı. Bu haber üzerine harekete geçen yetkililer Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın oluruyl binanın yıkım çalışmalarını başlattılar. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirilecek olan binada çalışmalar başladı.

YIKIM KARARI ALINAN BİNA İNTİHAR GİRİŞİMLERİNE SAHNE OLUYORDU

Gaziantep Valiliğinin karşısında yer alan Vergi Dairesinin eski hizmet binasında bir hafta içerisinde 2 kez intihar girişimi yaşandı. Binanın girişlerinin güvenli olmaması karşısında rahat bir şekilde girilen binada son gerçekleşen intihar girişiminde vatandaş güçlükle aşağıya indirildi. Olası bir intihar girişiminde can kaybının yaşanmaması için kullanılmayan ve yıkım kararı bulunan o binanın yıkılması için Hakimiyet Gazetesi durumu manşetine taşıdı. Kamil Ocak Stadıyla birlikte yıkılması gündemde olan binanın bir an önce yıkılması sebepleriyle haberde yer aldı. Bunun üzerine harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri binada yıkım çalışmalarına başladı.

“YIKIM KARARI DOĞRU AMA KISA SÜREDE TAMAMLANMALI”

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yıkım kararının ardından çalışmalarına dün sabahtan itibaren başladı. Yıkım çalışmalarının kısa sürede tamamlanmasını isteyen bölge sakinleri, “Bu tür hafriyat çalışmaları uzun sürebiliyor. Umut ediyorum ki yıkım çalışmaları kısa sürede tamamlanır ve bizlerde rahat ederiz. Üst üste yaşanan intihar girişimlerinin ardından kullanılmayan bu binanın yıkılmasını bizlerde çok istedik. Bir insan yaşamının bu binada son bulmaması için dua bile ettik. Şimdi alınan bu yıkım kararından dolayı mutluyuz. Bu binanın yıkılmasıyla ilgili duyarlı davranan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
29.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin