Yetkililerden ses seda yok

İsmet Paşa Mahallesi’nde yıllardır faaliyet gösterilen Direkçi Pazarı esnafı büyük tehlike ...
Yetkililerden ses seda yok

İsmet Paşa Mahallesi’nde yıllardır faaliyet gösterilen Direkçi Pazarı esnafı büyük tehlike altında. Daha önce yapılan haberlere rağmen henüz harekete geçmeyen ilçe belediyesi tepki topluyor. Adı geçen mağarada faaliyet gösteren direkçi esnafı buradan bir an önce taşınmak istiyor.

Çürümeye yüz tutmuş mağaranın altında iş yapan esnaf ve çalışanları diken üzerinde işlerini sürdürüyorlar. Şahinbey Belediyesi tarafından yıllarca önce yeşil alan ilan edilen pazar yerinde her an göçük yaşanabilir. Tüm uyarılara rağmen Şahinbey Belediyesi’nin bölgede henüz önlem almaması karşısında ise bölgede ki esnaf temsilcileri büyük tepki gösteriyor. Sağanak yağışlar karşısında birçok alanı yavaş yavaş dökülen mağarada oluşabilecek bir göçüğün korkusu yaşanıyır.

Daha önce bazı bölümlerinde göçüğün de yaşandığı Gaziantep Direkçi Pazarı mağarasının geri kalan kısmında da su kaynaklarından kaynaklı olarak küçük göçükler yaşanıyor. Bu alanda faaliyet gösteren Direkçi Pazarı esnafı kendilerine bir an önce yer gösterilmesini ve bu alanın kapatılmasını istiyorlar. Şahinbey Belediyesi tarafından daha önce yeşil alan olarak ilan edilen pazar alanı dışında gidecekleri bir yer olmadığına dikkat çeken esnaf temsilcileri bu bölgeden en kısa süre içerisinde taşınmak istiyorlar.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
15.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin