YETKİNŞEKERCİ ZORLA GETİRİLECEK

Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ davasında tahliye talepleri ret edildi
YETKİNŞEKERCİ ZORLA GETİRİLECEK

FETÖ'nün "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik davada 21 sanığın yargılanmasında ara karar verildi. Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Cahit Nakıpoğlu ile Taner Nakıpoğlu’nun tutukluluk hallerinin sürmesine karar verdi. Ara karar duruşmasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin ise gelecek duruşmaya zorla getirilmesine karar verildi.

DURDUR YETKİNŞEKERCİ HAKKINDA MAHKEME
HEYETİNDEN ZORLA GETİRİLMESİ KARARI ÇIKTI

Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren ve 3. Gününe giren duruşmada mahkeme heyeti arar kararını açıkladı. Daha önceki ifadelerinde sağlık problemlerini dile getirerek ev hapsine bile razı olduğunu açıklayan tutuklu sanıklardan Cahit Nakıpoğlu’nun tutukluluğunun devamına karar verildi. Tutuklu sanıklardan Taner Naıpoğlu’nun da tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin ise bir sonraki mahkemeye zorla getirilmesine karar verdi. Sanık ve tutuklu yakınlarının katıldığı duruşmada tutuklu sanıklardan Taner Nakıpoğlu mahkeme salonuna yakınlarına el sallayarak girdi. Mahkeme tarafından hakkında zorla getirilmesine karar verilen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin yaşanan bu gelişmeler karşısında vereceği tepki merak ediliyor.

BERAAT TAKLEPLERİ MAHKEME HEYETİNDE RET EDİLDİ

FETÖ’nün “para kasası” olduğu iddia edilen Cahit Nakıpoğlu ile Taner Nakıpoğlu’nun beraat talepleri mahkeme heyeti tarafından ret edildi. FETÖ'nün "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik davada 21 sanığın yargılanmasına devam edildi. Cahit Nakıboğlu ve Taner Nakıboğlu’nun yanı sıra ifadesi alınmayan sanıkların ifadeleri . duruşmanın 2. Gününde alınmış. İfadelerin tamamlanmasının ardından savcı mütalaasını verdi. Savcı Cahit ve Taner Nakıboğlu’nun tutukluluklarının devamını istedi. Ayrıca Cahit Nakıboğlu’nun talebi üzerine Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin tanık olarak dinlenmesini istenmişti.

DURUŞMADA Kİ İFADELERDE NELER YER ALDI?

Mütalaaya karşı diyecekleri sorulan Cahit Nakıboğlu, savunmasında şunları söyledi: "Cezaevine kalmaya devam edersem çok yaşamam ölürüm. Çok ciddi sağlık sorunlarım var, prostat rahatsızlığım nedeniyle çok sık tuvalete gitmem gerekiyor. Psikiyatrın yazdığı ilaç nedeniyle çok derin uyuyorum, bu nedenle altımı pisletiyorum. Büyük hasta bezi kullanıyorum, 16 ayda 16 yaş yaşlandım. Hakkımda ciddi bir suçlama yoktur. Kaçmadım, kaçacak olsam kaçardım. Çok şükür o imkanımız da vardı. Ben ve 2 oğlum da burada. Ev hapsiyle de olsa tahliyemi talep ederim."

Taner Nakıboğu da amcası Osman Nakıboğlu'nun (firari) yurt dışına çıkmasının ardından yurt dışı çıkış yasağı getirildiğini ancak daha önce eşiyle yurt dışına defalarca çıktığını kaçma niyetinin olmadığını savundu. Taner Nakıboğlu ,  kaçmak isteseydi kaçabileceğini ama kaçmadığını ifade ederek tahliyesini istedi. Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını belirterek üzerlerine atılı suçlamaları reddetti.

Cahit Nakıpoğlu savunmasında Milletvekili Ahmet Uzer ve Mehmet Yetkinşekerci'yi şahit göstererek " 2012 yılında örgütün gerçek yüzünü gördüm, aldatıldım. Bunun üzerine bölge imamı Mehmet Kocatürk ile il imamı Murat Elması kovdum. Örgüte karşı tavır aldım. Buna Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci de şahittir" dedi.

ASAYİŞ
Bülent Öner
9.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin