YETKİSİNİ AŞTI MI?

Gaziantep Pideciler, Yufkacılar ve Simitçiler Odasının bazı esnaflara kebap ve dürümcülüğe yönelik iş yapacağına dair resmi belge verdiği iddia edildi.
YETKİSİNİ AŞTI MI?

Gaziantep Pideciler, Yufkacılar ve Simitçiler Odasının bazı vatandaşlara kebap ve dürüm satışına yönelik resmi ustalık belgesi verdiği iddia edildi. İddia sahibi Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, Pideciler, Yufkacılar ve Simitçiler Odasının yetkisinde olmadan bu tür ustalık belgesi vermesinin yanlış olduğuna dikkat çekti.

“PİDE FIRINLARI DÜRÜM SATAMAZ”

Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, “Pideciler Odası ekmek ürünlerinin dışında dürüm satamaz, dürüm satışına yönelik esnafa ustalık belgesi veremez. Biz daha önceleri oda yönetimiyle çok defa konuştuk ve fırın önlerinde özellikle dürüm satışına izin verilmemesini istedik. Fakat oda yönetimi bizi dinlemedi. Bizim kendi dürümcü esnafımız bu durumdan dolayı iş yapamaz duruma geldi. Yaşanan bu tablo karşısında GESOB’a başvurduk ve dürüm satan pide fırınlarıyla ilgili olarak resmi makamlar nezdinden girişimlerde bulunmalarını istedik. Üst birliğimiz bu durumla ilgili olarak gerekli adımları attı” diye konuştu.

“BELEDİYE ZABITA EKİPLERİNİN DAHA ETKİN DENETİM YAPMASI GEREKİYOR”

Pide fırınlarının önemli bölümünde gerçekleştirilen nohut dürümü satışı yasaklandı. Bundan böyle özellikle sabah saatlerinde pide fırınları önünde nohut dürümü satışı yapılamayacak. Yapanlar hakkında cezai işlem uygulanacak. Denetimler ise zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilecek. Nohut dürümünün pide fırınları önünde yasaklanmasının ardından dürüm satışını savunan Pideciler Esnaf Odası’nın tepkisi merak konusu oldu. Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül, pide fırınlarında satışı süren nohut dürümüyle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu;

“Pide fırınında ekmek yapılır ve satılır. Pide fırınında nohut dürümünün ne işi var. Dürümü biz satarız, ekmeği fırından alırız. Şimdi bizde tutup dükkanlarımızda ekmek üretimimi yapalım? Biiz dürümcü esnafı olarak işyerinde nohut dürümü satışı yapan pide fırınları hakkında gerekli işlemlerin hızlı bir şekilde başlatılmasını istiyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
11.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin