YILBAŞI DA YARAMADI

YILBAŞI DA YARAMADI

Yeni yılın gelmiş olması da kuruyemiş satışlarını arttırmaya yetmedi. Yılbaşının gelip çatmasına rağmen kuruyemiş satışları beklenen düzeyde olmadı.

ÜMİTLERİ YILBAŞI GÜNÜ

Gaziantep'te yıllardır esnaflık yapan Abdullah Konur, yılbaşı gelmesine rağmen kuruyemiş satışlarında artış olmadığını kaydetti. "Kuruyemiş satışlarında bir hareketlilik yok" diyen Konur, yılbaşı gününün tek ümitleri olduğunu belirterek, "Fiyatların artmasından ve vatandaşın alım gücünün düşmesinden dolayı satışlarda maalesef bir hareketlilik yok. Temennimiz yılbaşı günü. Belki yılbaşı günü biraz satış olur. Yılbaşının geldiğini hissetmiyoruz" dedi.

ALMAK İSTEYEN ALIYOR ZATEN

Esnaf Atilla Durur ise satışların sakin olsa da artacağını umut ettiklerini söyledi. Satışların durgunluğunun alım gücüyle ilgili olmadığını söyleyen esnaf şöyle konuştu; "Şu anda sakin ama artar diye bekliyoruz. Diğer yıllara göre satışlarımız iç açıcı değil. Onun da vatandaşın yılbaşını kutlamak istememesinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Satışların az olmasının alım gücüyle ilgisi yok. Almak isteyen her türlü alıyor zaten. Yılbaşına özel bir durum yok."

NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
28.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin