Yılmazkaya, “Biz kazanacağız”

Yılmazkaya, “Biz kazanacağız”

CHP ve İYİ Parti 23 Haziran'da tekrar yapılacak İstanbul seçimleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, “Kazandığımızı tekrar alacağız. Buna şüphe yok. 31 Mart’ta zafer kazandık, aynı zaferi 23 Haziran’da taçlandıracağız” dedi.

“PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK BİZDE”

CHP Gaziantep Milletvekili Yılmazkaya, 23 Haziran’da yeniden yapılma kararı alınan seçimle ilgili CHP’nin elinin çok güçlü olduğunu belirterek, “Psikolojik üstünlük bizde. Seçimi kazanan sonuçta biziz. YSK kararına karşın toplumda seçimle değişim olabilir algısı sürüyor. Herkes ‘ha gayret’ duygusu içinde yeniden çalışmaya sarılıyor. Dün konuşmaya korkanlar bugün konuşmaya başladı. Bu seçimi alacağız. Daha doğrusu iki kez kazanacağız” şeklinde konuştu.
İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi ve yeniden seçim kararı CHP ve İYİ Parti’de “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en büyük hatası olacak” yorumlarına neden oldu. 23 Haziran’da sandıktan ne çıkacak bugünden söylemek mümkün değil ama hem Cumhur hem de Millet İttifakı’nın tam kadro sahaya çıkacağı İstanbul seçiminin bir Türkiye seçimi olacağını bugünden söylemenin mümkün olabileceği ifadeleri kamuoyunda yer alıyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
12.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin