“YİNE HAYAL SATIYORSUNUZ”

Celal Doğan’dan “Gaziray” tespiti
“YİNE HAYAL SATIYORSUNUZ”

DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, önceki gün test sürüşü yapılan Gaziray Projesi’nin bir çok soruyu içinde barındırdığını belirterek, “ 5 kilometrelik kısmına hiç dokunulmamış projeyi Temmuz ayı sonuna kadar nasıl tamamlayacaksınız? Yine vatandaşa hayal satıyorsunuz.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Tugay’ı taşıma vaadinin hayal olduğunu, tespitleri ile ortaya çıkaran DSP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celal Doğan, Gaziray projesindeki sıkıntıları da açıkladı. Doğan, seçim öncesi test sürüşü ile vatandaşın gözünü boyamak istenilen projenin birçok eksik ve sıkıntıyı barındırdığını belirterek, “ Sayın Fatma Şahin, Tugay’ı taşıma vaadi gibi, Gaziray’da da vatandaşa hayal satmaya çalışıyor.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR TALİP OLDU, YAPAMADI

Gaziray Projesi ile toplam 25 kilometrelik bir mesafede taşıma yapmanın planlandığını hatırlatan Doğan, “ Bu proje Devlet Demiryolları tarafından yürütülüyordu. Sayın Cumhurbaşkanının Gaziantep’i ziyaretinde sarf ettiği, ‘ Büyükşehir Belediyesi üzerindeki bu yükü de alıyoruz’ sözünden, Büyükşehir Belediyesi’nin, bu projenin yapımı için talip olduğunu anlıyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanı bakıyor ki, Fatma Şahin bitiremeyecek, bu projeyi  tekrar Devlet Demiryolları’na devrediyor. Eksiklikler ve yapılmayan kısımlar göz önüne alındığında projenin tamamlanması oldukça  uzunca bir süre istiyor. ”dedi.

HİÇBİR TEKNİK ALTYAPI HAZIR DEĞİL

Projenin birçok eksiğinin bulunduğunu belirten Doğan, “ Temmuz ayında biteceği iddia edilen projenin, istasyonlarının hiçbiri hazır değil. Sinyalizasyon ve teknik altyapı hazır değil.  Kayaönü-Gar arasındaki bölüme henüz bir kazma dahi vurulmamış. Bu mesafenin zemininin hazırlanması bile ortalama 6-8 aylık bir süreç gerektirirken, Temmuz ayı sonuna kadar bu proje nasıl bitirilecek?” dedi.

VATANDAŞ TRENE DEĞİL, SİZE BAKIYOR

Test sürüşünü de değerlendiren Doğan, “Peki Temmuz ayına kadar bitmesi mümkün görünmeyen proje için test sürüşü neyin nesi? Tamamen seçime yönelik siyasi şov yapma çabası. Test sürüşü yaparken, bir Gaziantep Milletvekili selamladıkları halk için, ‘Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar’ diyor. Halkımız akıllıdır, zekidir. Onların şaşkın şaşkın baktığı sizlersiniz. Bitmemiş projede test sürüşü yapmaya çalışmanıza ve bununla halkı kandırdığınızı sanmanıza bakıyorlar. “şeklinde konuştu.

PLANLAMADA DA YANLIŞ VAR

Bir proje hazırlanırken, şehrin maksimum fayda sağlayacağı şekilde planlama yapılması gerektiğinin altını çizen Doğan, “ Güzergah, yerleşim alanlarından uzak. Kurulması düşünülen istasyonlardan, yerleşim yerlerine tekrar ulaşım sorunu çıkacak. İstasyonlardan, yerleşim yerlerine taşıma nasıl yapılacak? Temmuz ayında biteceğini duyurduğunuz projede, bu planlamayı yaptınız mı?

Örneğin, Küsget’ten Organize Sanayi’ye taşımayı düşündüğünüz binlerce işçi, OSB son durağında indikten sonra fabrikalara nasıl taşınacak? Bu konu da muallak…
Proje, Temmuz ayında biteceği iddia ediliyor. Ama bu konuların hiçbiri net değil. Yani yine hayal satılıyor. Fatma Hanım, halka hayal satma siyasetinden vazgeçmelidir.” dedi.

GÜNDEM
Haber Merkezi
25.03.2019

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin