“Yine sorunsuz taşıyacağız”

“Yine sorunsuz taşıyacağız”

Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan, Sorunsuz bir taşımacılık için Türkiye’de ilk defa Oda olarak kentte bulunan tüm servis sürücülerine 11 ayrı dalda eğitim verdiklerini belirtti. Yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarının hızla devam ettiğini dile getiren Özcan, 2019-2020 yılı eğitim öğretim yılına bugünden hazır olduklarını anlattı.

Her yıl periyodik olarak servis sürücülerinin bu eğitimden geçirildiğini dile getiren Özcan, “Her yıl sürücülerimizi ve hosteslerimizi periyodik olarak eğitimden geçiririz. Gaziantep Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Odamız olarak Türkiye’de yine bir ilk olarak bir sertifika programımız oldu. Bu sertifika programına yaklaşık bir hafta boyunca bütün sürücülerimiz katıldı. 11 ayrı dalda çocuk psikolojisinden tutun, öfke kontrolü, ergen psikolojisi, güvenli araç sürme ve ilk yardım gibi sürücülerimizi eğitimden geçirdik. Gerekli eğitimleri verdik. Sürücülerimizi sınava tabi tuttuk. Sınavda başarılı olan sürücülere sertifikalarını verdik. Bunu Türkiye’de ilk defa biz yaptık” diye konuştu.

“BİZ OKUL İLE VELİ ARASINDA ÖNEMLİ BİR KÖPRÜYÜZ”

Önemli uyarılarda bulunan Özcan, velilerin özellikle sürücülerin özel belgesi ile aracın S plakası olup olmadığını kontrol etmesi ve mutlaka velilerin sürücüler ile tanışması gerektiğini ifade etti. Özcan, açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Biz okul ile veli arasında önemli bir köprüyüz. Biz eğitimin bir parçasıyız. Burada velilerimize çok önemli görevler düşmektedir. Bizim Gaziantep’te korsan servis problemimiz yok. Kenar semtlerde biraz var. Ama velilerden ricamız her yıl servis sürücülerine çocuklarını teslim ettiğinde sürücüler ile öncelikle bir tanışsınlar. Telefonlarını alıp versinler. Araçlar S plakamı değil mi, özel izin belgesi var mı, yok mu? Eğer bir aracın özel izin belgesi varsa ve araç S plaka ise bu sürücü güvenlidir. Bizim toplu taşıma araçlarından farkımız GBT’mizde kontrol edilir. Her türlü savcılık belgemiz, sağlık raporumuz ve ikametgâh belgemiz her sen kontrol edilir. Bir sürücünün GBT’sinde en küçük bir problem varsa o sürücüye özel izin belgesi verilmez.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
21.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin