Yoğunluğuyla dikkat çekiyor

Yoğunluğuyla dikkat çekiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Gaziantep İl Müdürlüğü her gün ortalama 5 bin kişiye hizmet veriyor. 30 ayrı serviste Gazianteplilere hizmet veren SGK İl Müdürlüğü vatandaşın birçok resmi işlemlerinde uğranılması gereken kurumlar arasında yer aldı.

TOKİ EV SATIŞINDA BİLE SGK BELGESİ İSTENİYOR

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Uzun, 30 ayrı serviste çalışan personel ile Gazianteplilere en iyi hizmeti en kısa sürede verebilmek adına çalıştıklarını ifade etti. Uzun, kararnameler doğrultusunda ortaya konan yapılandırma süreçlerinde müdürlük olarak yoğunluğun daha da arttığına dikkat çekti. TOKİ ev satışında bile vatandaşın SGK’dan belge alması gerektiğini dile getiren Uzun, vatandaşların resmi işlemlerinin önemli bölümünde borcu yoktur belgesi için kendilerine geldiklerini ifade etti.

HER GÜN YAKLAŞIK 5 BİN KİŞİYE HİZMET VERİYOR

Her gün yaklaşık 5 bin kişinin Sosyal Güvenlik Kurumu Gaziantep İl Müdürlüğünde işlem yaptırdığı dile getirildi. Borç sorgulama, sicil sorgulama, emeklilik yaşı sorgulama, yeşil kart işlemleri, emeklilik işlemleri, sigorta sicil işlemlerinin yanında daha birçok alanda işlemin gerçekleştirildiği SGK Gaziantep İl Müdürlüğü’nde SGK borç yapılandırması 30 Haziran’da sona ermişti. 30 Haziran’da sona eren yapılandırma sürecine ilişkin rakamlar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
6.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin