“YOKSUL AİLELERİN SAYISI ARTIYOR”

Deva Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya ile kurmayları Hakimiyet Gazetesini ziyaret etti.
“YOKSUL AİLELERİN SAYISI ARTIYOR”

Deva Partisi Gaziantep il ve ilçe teşkilatları çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaları kapsamında Hakimiyet Gazetesine nezaket ziyaretinde bulunan Deva Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya, yoksul ailelere yönelik her yıl artarak devam eden sosyal yardımlardan mutlu oldukları kadar üzgün olduklarını açıkladı. Kaya, artan sosyal yardımlarda sayının yükselmesine rağmen iktidarın sayıyı düşürme noktasında her hangi bir adım atmadığını savundu.

“GELİR DAĞILIMINDA UÇURUM BÜYÜYOR”

Hakimiyet Gazetesi’ni ziyaret eden Deva Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya, ekonominin iyiye gitmediği bir sürecin yaşandığına dikkat çekti. Deva Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya’nın yanında İl Başkan Yardımcıları Filiz Kahraman, Mehmet Budak, Ali Karakan ile Deva Partisi Gaziantep İl Başkanlığı Basın Danışmanı Gazetesi Ahmet Aslan, Hakimiyet Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Hakimiyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sabiha Kocaman ile Köşe Yazarı Merve Tanrıöver ile gündeme ilişkin görüş alış verişinde bulunan Deva Partisi İl Başkanı Kaya, artan yoksulluğa dikkat çekti.

“YARDIM YAPILIRKEN MUHTAÇ İNSANLAR RENCİDE EDİLMEMELİ”

Deva Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya, Türk toplumunda yardımlaşmanın oldukça önemli bir yere sahip olduğunu anlattı. Kaya, yardım faaliyetlerinin gizli olması gerektiğine vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi;
“Son dönemde yardıma muhtaç ailelerimizin sayısında önemli bir artış gözleniyor. Yardıma muhtaç insanlarımıza yardım yapılırken diğer yandan ise onları yardımdan kurtaracak projelere imza atmak gerekir. Onlara iş imkanı sunmak ve aş evleri önünde kuyruklardan kurtarmak yine siyasetçilerin öncelikli konuları olmalı. Sosyal devlet anlayışı zaten muhtaç vatandaşlara yardım yapılmasını sağlar. Bizler bunu destekliyoruz. Diğer yandan ihtiyaç sahiplerine yardım ederken onların iş sahibi olmaları ve kendi ayakları üzerinde durmalarının sağlanması gerekiyor.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
22.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin