Yoksulların umut kapısı

Yoksulların umut kapısı

Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi, devamlı yaptığı yemek yardımının yanında gıda yardımı da yaparak düzenli şekilde yılın 12 ayı yoksul ailelerin yüzünü güldürüyor. Her gün 2 bin 400 kişiye düzenli yemek ulaştıran vakıf yönetimi, farklı alanlarda da yardımlarını sürdürüyor

Gaziantep’te her gün düzenli olarak yoksul ailelere yemek dağıtan Uşşaki Vakfı, faaliyetlerini yılın 12 ayı sürdürüyor. Yoksul ailelere, yemek yardımının yanında gıda yardımı da yapılıyor. Uşşaki Vakfının hayırseverlerin destekleriyle yoksul insanların yüzünü güldürmeye devam ettiklerinin söyleyen yetkililer,  “Vakfımıza yardımda bulunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Uşşaki Vakfı’nın dışında benzer dernek ve vakıflarda yılın her ayı yoksul ailelerin yüzünü güldürmek için yoğun bir çalışma içerisine girdiler. Diğer yandan kaymakamlıklara bağlı sosyal yardımlaşma dernekleri ile yerel yönetimlere bağlı yardım kuruluşları da yardımlarını aralıksız bir şekilde sürdürecek.

Uşşaki Vakfı olarak şu anda 410 aileye, 2 bin 400 kişiye haftanın yedi günü yemek sunduklarını söyleyen Uşşaki Vakfı yetkilileri, “Bunların yanında çeşitli gıda paketleri kahvaltılık ürünleri de vermekteyiz. Her gün vakfımızın, hayırseverlerin destekleriyle yoksul insanları iyi tespit edip onların hayırlarını tam hedefine ulaştırmaktır. Vakfımızın çok sistemli çalışmasıyla sizlerin de gördüğünüz gibi yoksul ailelerimize yardım ederken izdihama müsaade etmiyoruz. Et haşlama, bulgur pilavı ayrıca yanında kahvaltılık olarak reçel ve çay veriyoruz. Bu gün de yine yemeğimizin yanında yarım kilo çay ile bir kavanoz reçel vererek onların sahurda sofralarını şenlendirerek gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandılar.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
9.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin