Yoksulun yüzü gülecek

Yoksulun yüzü gülecek

Mübarek Ramazan ayı nedeniyle Gaziantep’te toplamda 100 binin üzerinde yoksul aileye gıda paketi yardımı yapılacak. Bu rakamın 50 binden fazlasını belediyeler üstlendi. Diğer geri kalanını ise ilçe sosyal yardımlaşma vakıfları ve hayırsever üstlendi.

RAMAZAN AYINDA ARALIKSIZ YARDIM YAPILACAK

Ramazan ayı nedeniyle yoksul ailelere yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası aracılığıyla 15 bin aileye, Şehitkamil Belediyesi 12 bin aile, Şahinbey Belediyesi 15 bin aileye ve Oğuzeli Belediyesi bin 500 aileye gıda yardımında bulunacak. Yerel yönetimler tarafından yapılacak bu yardımların yanı sıra sosyal yardımlaşma vakıfları ile hayırseverlerin yoksul ailelere yönelik gıda paketi yardımı aralıksız şekilde devam ediyor. Yapılacak yardımlar çerçevesinde belediye ve sosyal yardımlaşma vakıflarının dışında ise hayırsever işadamlarının da yoksul ailelerin yüzünü güldürdüğü biliniyor.

MAHALLE MUHTARLIKLARI YOKSUL AİLELERLE DOLUP TAŞIYOR

Ramazan ayında yardım bekleyen yoksul aileler mahalle muhtarlıklarına akın ediyorlar. Mübarek ay nedeniyle aş evlerinin yanı sıra, belediyeler tarafından kurulan iftar çadırlarında da yemek dağıtılıyor. Her gün binlerce yoksul ailenin istifade ettiği aş evleri ile iftar çadırlarında uzun kuyruklar oluşuyor. Mahalle muhtarlıkları aracılığıyla yardım talebinde bulunan vatandaşlar ilçe kaymakamlıklarına bağlı sosyal yardımlaşma vakıflarına yönlendiriliyorlar. Yerel yönetimlerce gerçekleştirilen yardımlar genellikle iftar saatlerinden sonra gerçekleştiriliyor. Yardımların özellikle akşam saatlerinde gerçekleştirildiğine dikkat çeken yetkililer, yoksul vatandaşların rencide olmamaları için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini dile getirdiler.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
30.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin