Yöresel ürünlere büyük ilgi

Yöresel ürünlere büyük ilgi

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı daha ilk günden büyük ilgi gördü. Fuarın ilk gününde Türkiye'nin değişik illerinden gelen çeşitli yöresel ürünlerin sergilendiği fuara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

27 Aralık-7 Ocak tarihleri arasında açıkık kalacak olan fuarda, Kayseri, Ankara, Kocaeli, Niğde, Trabzon, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Aksaray illerinin pastırma, sucuk, peynir, bal, pestil ve kaymak gibi yöresel ürünler Gazianteplilerin beğenisine sunuluyor. Fuar yetkilisi tarafından yapılan açıklamada; 10 gün sürecek fuara, vatandaşların yoğun ilgi göstermesini beklediklerini belirtti.

Farklı sektörlerden birçok firmanın stant kurduğu fuarda, Kahramanmaraş'tan baharat, Erzurum'dan tulum peyniri, Trabzon'dan kaşar peyniri ve bal, Edremit'ten zeytinyağı ve Kocaeli'nin meşhur pişmaniyesinin vatandaşların beğenisine sunulduğunu ifade eden fuar yetkilisi, "Ülkemizin değişik şehirlerinden meşhur ve yöresel ürünleri bu çadırın altında topladık. Gaziantep halkının marketlerde bulamadığı meşhur lezzetleri buraya getirdik ve onlara çok hijyenik şartlarda alışveriş yapabilecekleri bir ortam hazırladık. Rahat ve hijyenik bir ortamda ürünlerimizi tanıtmamız için bize bu yeri tahsis eden başta Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir'e ve Samandağ Belediyesi Zabıtasına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Zeynep Keskin
27.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin