Yüzlerce araca ceza yazıldı

Yüzlerce araca ceza yazıldı

Gaziantep’te zabıta ekipleri tarafından kentte bulunan halk otobüsü, dolmuş ve belediyeye ait toplu taşıma araçlarında klima denetimi yapıldı. Son 1 ay içerisinde yapılan denetimlerde kurallara uymadıkları belirlenen yüzlerce halk otobüsüne ceza yazıldı.

GAZİANTEP’TE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA KLİMA DENETİMİ

Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu Gaziantep'te zabıta ekipleri tarafından kentte bulunan halk otobüslerinde, dolmuş ve belediye otobüslerinde klima denetimi yapılırken, kliması olamayan ve çalıştırmayan toplu taşma araçlarına cezai işlem uygulandı. Gaziantep'te artan sıcak havalar ve gelen şikâyetleri üzerine zabıta ekipleri, kentin en işlek bölgesi olan duraklarının yanı sıra kenar semtlerde de halk otobüslerinin klimalarını denetledi. Zabıta ekipleri, otobüslerin içine girerek hem şoförleri klima konusunda uyarırken, hem de klimaların çalışıp çalışmadığını kontrol etti.

OTOBÜS SÜRÜCÜLERİ UYARILDI

Kliması çalışmayan otobüslere cezai işlemler uygulayan zabıta ekipleri, aynı zamanda otobüslerin temizliği, koltukların kirliliği, yırtık olmaması, sigara içilmemesi, 65 yaş üstü vatandaşlardan ücret alınmaması gibi konularda da otobüs şoförlerini uyardı. 8 ekip ile günde 800 dolayında otobüs denetimi yaptıklarını ifade eden Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların daha rahat ve serin bir ortamda yolculuk yapmalarını sağladıklarını belirttiler. Son çıkan araçlarda fazla problem olmadığını ifade eden yetkililer, “Diğer araçlarda klima problemleri oluyor. Bunlara da klimadan dolayı günlük ortalama 20-30 adet işlem yapmaktayız. Ayrıca bazı araçların kliması hiç yok. Onlara da işlem yapıyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekiplerinin, vatandaşların konforlu ve rahat yolculuk yapmaları için 06.00-22.30 saatleri arasında denetimlerini sürdürecekleri belirtildi.

GÜNDEM
Bülent Öner
12.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin