Yüzlerce öğrenciye burs veriyorlar

Yüzlerce öğrenciye burs veriyorlar

Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, yoksul ailelere yönelik sürdürülen düzenli yardımların yanı sıra üniversite ve lise öğrencilerine burs verdiklerini dil getirdi. Yüzlerce öğrenciye burs vererek maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin eğitim süreçlerine katkı sunan Vakıflar Bölge Müdürlüğü vakıf eserlerinin geleceğe taşınmasında da önemli projeleri tamamladı.

“DAR GELİRLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Derslerinde başarılı olan maddi imkansızlıklardan dolayı eğitimlerini sürdüremeyen öğrencilerin her zaman yanında olduklarını anlatan Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, şu ana kadar yüzlerce öğrenciye burs imkanı sağlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Güven, “1200’e yakın gayrimenkulümüz var. Bunun yüzde 60’ı kent merkezinde, yüzde 40’ı ilçe ve köylerde. Daha önce vakıf malı kapanın elinde kalır anlayışı vardı ama şimdi yok denecek kadar az. Çünkü bizim kiralarımız serbest piyasanın biraz üzerinde. Yapılan sosyal yardımlar hakkında bilgi veren İsa Güven; “Biz bin yapar bir söyleriz. Kuru gıdalar her ay düzenli olarak üç ilimizde dağıtılır. Şehit, gazi çocuklarına, yetim ve öksüzlere ortaokulda ayda 100 TL, üniversite öğrencilerine ayda 250 TL burs verilmekte. Herhangi bir sosyal yardımı olmayan yetim ve öksüzlere 660 TL aylık maaş ödüyoruz. Veren el alan elden bir haber olsun veya alan el veren elden bir haber olsun. Asıl işin sevabı orada. Sosyal hizmetlerimiz devam ediyor. Gaziantep’te 32 tane bunun 8’ini biz idare ediyoruz. Diğerleri evlatlar tarafından yönetiliyor” ifadelerine yer verdi.

“İSLAMİYETİN DOĞUŞUYLA BİRLİKTE VAKIFLAŞMA BAŞLADI”

Vakıfların kuruluşunu anlatan Güven, insanlığın varoluşuyla birlikte değişik yardımlaşma kuruluşlarının olduğunu fakat İslamiyetin doğuşuyla birlikte vakıf inancının da geliştiğini kaydetti. Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan ‘Vakıf Haftası’ bu yılda Gaziantep'te gerçekleştirilen etkinliklerle kutlanıyor. Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, hayırseverler ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü çalışanları da katıldı. Programda konuşan Bölge Müdürü Güven terörün, kötü alışkanlıkların ve bağımlılığın önüne geçmenin ancak birlik ve beraberlik ile mümkün olabileceğini savunarak, “Eğer biz paylaşırsak, birlik ve beraberlik içinde olursak o zaman uyuşturucu bağımlılığı olmaz. İşte o zaman biz de terörist olmaz. Biz yeter ki birbirimize sahip çıkalım” dedi.

GÜNDEM
Bülent Öner
21.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin