Yüzümüzü güldürdü!

YUMUŞAK BUĞDAYDA SERT DÜŞÜŞ
Yüzümüzü güldürdü!

Ticaret Borsası verilerine göre, geçtiğimiz ay fiyatındaki yükseklikten ödün vermeyen ekmeklik buğday bu ayın ilk haftasını büyük bir düşüşle tamamladı. Antep fıstığı ise durum değişmedi.

Gaziantep Ticaret Borsası buğday, antepfıstığı ve kırmızı mercimekteki haftanın son en düşük ve en yüksek satış fiyatlarını açıkladı.
 
KIRMIZI MERCİMEK VE FISTIK DENGEDE

Açıklanan fiyatlara göre kırmızı mercimek ile antepfıstığı türlerinde geçen ayın kapanış fiyatlarına oranla pek bir değişiklik göze çarpmadı.
 
BUĞDAYDA DÜŞÜŞ

Fıstık ve mercimeğin aksine, sert buğday ve ekmeklik yumuşak buğday fiyatlarındaki düşüş gözlerden kaçmadı. Verilere göre, geçen ayı en düşük 0.970 TL’lik satış fiyatı ile kapayan ekmeklik yumuşak buğday, bu ayın ilk haftasını 0.980 .TL ile kapattı. Sert buğdayda ise çok daha fazla fiyat farkı oldu. Geçen ayı 1.225 TL’lik en düşük satış fiyatı ile kapatan sert buğday, bu ayın ilk haftasını 1.240 TL ile kapattı ve 8 günde 1.100 TL’lik düşüş yaşadı.

Ticaret Borsasının bu hafta sonu salon fiyatları ise şöyle:

GÜNDEM
Haber Merkezi
8.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin