ZABITA EKİPLERİNDEN ŞAFAK OPERASYONU

ZABITA EKİPLERİNDEN ŞAFAK OPERASYONU

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler şehir içerisinde yer alan ahırlara yönelik denetimlerini sürdürüyor. Önceki gün sabah şafak vakti harekete geçen zabıta ekipleri Çıksorut Bölgesinde yer alan ve daha önceden mühürlenen çok sayıda ahıra eş zamanlı operasyon düzenledi. Polis ekipleri ile maliye ekiplerinin de katıldığı operasyonda mühür kırarak ahırları yeniden kullanan vatandaşlara yüklü miktarda para cezası uygulandı.

UYARI YAPILDI BUNDAN SONRA KOYUNLARA EL KONULACAK

Önümüzde ki günlerde devamı gelecek olan operasyonlarda mühürlü olmasına rağmen kullanılan ahırlarda satılan koyunlara el konulacak. 150 zabıta personelinin eş zamanlı olarak polis ve maliye ekipleriyle birlikte düzenlediği operasyonda çok sayıda vatandaşa cezai işlem uygulandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyonların devamlı hale geleceği dile getirildi. Yapılan denetimlerde bazı ahır sahiplerinin zor kullanmalarına karşın polis ekiplerinin müdahalede bulunduğu öğrenildi.

KONUT ADALARI HIZLA YÜKSELİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından daha önce mühürlenen hayvan ahırlarının bulunduğu bölgede konut alanları hızla yükseliyor. Hayvan ahırlarının Sinan Mahallesi’ne taşınmasının ardından halen bölgede kaçak yolarla çalışmaya çalışan bazı ahırlar daha önce zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Mühürlenen bu ahırlardan halen çalışanların olduğunu öğrenen zabıta ekipleri ise bu tür yerlere aman vermiyor. Mühürlü ahırlarda kurbanlık satışı gerçekleştiren ahır sahiplerine cezai işlem uygulandı.

MÜHÜRLER KIRILINCA ZABITA HAREKETE GEÇTİ

Zabıta ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda ahırlarda yer alan kurbanlık koyunlara daha önce düzenlenen operasyonlarda el konulmuş daha sonra ise geri teslim edilmişti. Bu operasyonda ise koyunlara el koymayan zabıta ekipleri ahır sahiplerine ağır cezai işlem uyguladı. Ahır sahipleri hakkında yasal işlem başlatan zabıta ekiplerinin çalışmaları bölgede yer alan ahırların tamamının kapatılmasına kadar süreceği ifade edildi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığından çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada ise daha önceden mühürlenen hayvan ahırlarından bazılarının mührünün kırılarak çalıştırıldığı yönünde ki ihbarların kısa süre içerisinde değerlendirilerek ahır sahipleri hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığı dile getirildi.

GÜNDEM
Bülent Öner
12.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin