ZABITA UYUYOR!..

ZABITA UYUYOR!..

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin özel halk otobüslerine yönelik denetimlerinin artırılması isteniliyor. Durak harici yolcu almanın dışında özellikle 65 yaş gurubu vatandaşları duraktan almayan bazı halk otobüslerine yönelik denetimlerin artırılması isteniliyor.

“DENETİMLER ARTIRILMALI”

Kent içi ulaşımda önemli bir yeri bulunan özel halk otobüslerinin yanı sıra belediye otobüsleri ile tramvaylarında denetime tabi tutulmalı isteniliyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin sadece özel halk otobüslerine yönelik denetimlerinin artırılmasını ve denetimlere belediye otobüsleri ile tramvaylarında eklenmesini isteyen vatandaşlar, ekiplerin daha sıkı çalışmasını istiyorlar.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından toplu ulaşım araçlarına yönelik denetimler aralıksız şekilde sürdürülüyor. Yılın 12 ayı devam eden denetimlere rağmen toplu ulaşım araçlarının sürücüleri bildiklerinden geri adım atmıyor. Aralıksız denetimlere rağmen toplu ulaşım araçlarının sürücüleri hiçbir şey yokmuş gibi davranırken olan her zaman olduğu gibi vatandaşlara oluyor. Toplu ulaşım araçları eski ve pislikten geçilmiyor. 1 lira daha fazla kazanabilmek için özellikle mavi renkli halk otobüsleri resmen birbirleriyle savaş halinde.

UYARI, CEZA FAYDA ETMİYOR NE YAPMAK LAZIM?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik ekipleri toplu ulaşım araçlarında yoğun bir denetim başlattı. Ekipler otobüs duraklarında toplu ulaşım araçlarında denetimlerini rutin şekilde sürdürüyorlar. Gaziantep’te toplu ulaşım araçlarında devam eden denetimlerde yüzlerce halk otobüsüne her gün ceza yazılıyor ama yazılan cezalar otobüs sürücülerine ders olmuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik ekiplerinin sürdürdüğü denetimlerde özel halk otobüslerinde, klima, yolcu sayısı, temizlik ve sürücünün uyması gereken kurallar titizlikle kontrol ediliyor. Son bir ay içerisinde halk otobüslerine binin üzerinde ceza tutanağının düzenlendiği dile getiriliyor. Tüm cezai yaptırımlara rağmen kurallara uymamakta ısrarcı davranan otobüs sürücüleri ile zabıta ekiplerinin başı belada. Her gün halk otobüsleriyle ilgili olarak onlarca şikayet telefonu alan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı kurallara uymamakta ısrarcı davranan otobüs sürücülerinin peşini bırakmıyor.

DENETİMLER ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE SÜRECEK

Kent merkezi dışında istedikleri gibi hareket eden özel halk otobüsleri peşin ödeme yapan tüketiciye karşı nezaketsiz tavırlarıyla gündeme gelirken, halk otobüs sürücülerinin ortaya koydukları tavırlardan dolayı 153 hattına dünya kadar şikayet yağıyor. 65 yaş üstü vatandaşlara dünyayı zindan eden halk otobüsü sürücüleri çok sayıda 65 yaş üstü vatandaşı ise duraklarda almıyorlar. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik ekipleri ana alterler üzerinde bulunan otobüs duraklarında özel halk otobüslerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde 400 özel halk otobüsüne kurallara uymadığı için ceza tutanağı düzenlendi. Halk otobüsü sürücülerinin kılık ve kıyafetlerine kadar denetlendiği çalışmanın ardından açıklama yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, “Özel halk otobüslerinde denetimlerimiz aralıksız bir şekilde devam edecek. Halk otobüsü sürücülerimizin şehir içi toplu taşımada belirlenen kurallara uymalarını istiyoruz” diye konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
16.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin