Zabıtanın zorluğunu anlattı

Zabıtanın zorluğunu anlattı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Salih Yıldırım, zabıta teşkilatının yaşadığı sorunları ve ortaya koyduğu özveriyi anlattı. Sosyal medyayı etkin olarak kullanan Gaziantep zabıtasıyla ilgili açıklamaları Yıldırım Zabıta Tv üzerinden yaptı.

Yıldırım ortaya konan özveriyi ve zabıta memurlarının yaşadığı sorunları şu şekilde dile getirdi;“Hepinizin de bildiği gibi toplumda sağlıklı ve huzurlu bir yaşamın tesisi için her bireyin kişisel sorumluluklarının yanı sıra üstlendiği, icra ettiği işe göre mesleki sorumlulukları da vardır. Kent yaşamının düzenleyici unsurlarının başında gelen Zabıta Mesleği yerel yönetimlerin amiral gemilerindendir. Böylesine önemli bir görevi ihtiva eden bu mesleğin zorluklarını ise ancak onu icra eden bilir. Mesleğin içinden gelen bir kardeşiniz olarak Zabıta Teşkilatının en alt kademesinden en üst kademesine kadar görev aldım. Dolayısıyla arkadaşlarımızın yaşadıkları sorunları ve bu sorunların çözümüne dair beklentileri yakından bilen biriyim. Zabıta Mesleği, 7/24 hizmet anlayışıyla birçok insanın üstesinden gelmekte zorlanacağı koşullar ve muhataplarıyla hem yıpratıcı hem de işin özüne yabancı olanlar tarafından doğru algılanamadığı için eleştiri oklarının hedefi olan meşakkatli bir meslektir.Böylesine sabır, özveri, sevgi gerektiren bu mesleği icra ederken idareciler anlayış, sabır, özveri ve fedakârlığı hep bizlerden beklerler. Oysa Kolluk Kuvvetleri arasında yer alan bu mesleğin zorluklarının yarattığı olumsuzluklar izin, yıpranma payı uygulamalarla tolere edilmelidir.”

ÇALIŞMA KOŞULLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Yıldırım sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Dolayısıyla çalışkan, özverili, fedakâr çalışan kadar onların da insan olduğunu unutmayan, parçası olduğu teşkilatın verdiği değeri hissettiren bir yönetici ve yönetim anlayışı mutlu, verimli bir çalışma ortamının teminatı olacaktır. İşte 2014 yılında göreve gelen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin, bu anlayış çerçevesinde çalışma koşullarının yeniden düzenlenmesi anlayışını hayata geçirmiştir. Hep çalışanın kendilerine gelmesini değil, onlara doğru adım atılması gerektiği önemseyen bakış açısıyla çalışma koşullarında ciddi düzenlemeler yapılması talimatı vermiştir. Ülkemizde Büyükşehirlerimiz içerisinde haftada 2 gün tatil yapan nadir Zabıta Teşkilatımızda görev yapan her arkadaşımız bizim için çok değerlidir. Arkadaşlarımız emir komuta zinciri içerisinde yalnızca istenileni yerine getiren bir mekanizmanın parçası değil, görev bilinci ile kentlilik bilincini birleştiren bu ailenin vazgeçilmez bir üyesidir. Sağlanan bu iş huzuru sayesinde şehrimiz için daha birçok projeyi gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum. Huzurun, barışın, ortak çalışma anlayışının egemen olduğu Belediyemizde önümüzdeki süreçte bu huzurun birçok güzelliği getireceğini temenni ediyorum.”

GÜNDEM
Zeynep Keskin
20.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin