“Zulalanmış Acılar” kitap marketlerde

“Zulalanmış Acılar” kitap marketlerde

Çeşitli nedenlerden dolayı okula gönderilmeyen genç kadın ilkokulu dışarıdan bitirdikten sonra yazmaya başladığı yazılarının yer aldığı kitabını 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yayımladı. Yazar Adalet Aycan’ın yayınladığı kitap tüm kitapçılarda satışa sunuldu.

Daha önce yayımladığı gazete yazılarını Zulalanmış Acılar adıyla kitaplaştıran Adalet Aycan, Urfa'nın incirlik köyünde dünyaya gelmiş. Ailesel ve çevresel nedenlerden dolayı hiç okula gidemeyen Aycan, içinde bir yara olarak kalan okumaya olan özlemini büyüdükten sonra ilkokulu dışarıdan sınavlara girip bitirerek dindirmiş. Çevresinde olup biten olayları gözlemleyen ve her fırsatta okuyarak kendisini geliştiren Adalet Aycan, bir süre sonra yazdığı kısa metinleri, şair-yazar olan hemşerisi İbrahim Aycan'la evlendikten sonra O'nun editörlüğünde bir düzene sokarak gazetelerde yayımlaya başladı.

Bir süredir gazetelerde yayımlanan kısa yazılarını "Zulalanmış Acılar" adıyla kitaplaştıran Aycan'ın Artuklu Yayınları arasında çıkan ilk eseri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde  kitapçıların raflarında yerini aldı.

GÜNDEM
Bülent Öner
2.04.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin