Merve Tanrıöver

Merve Tanrıöver

VEFAKAR KİLİS’İ ALKIŞLIYORUZ!

Kilis denildiğinde bir zamanlar zengin pasajları, kaçaktan gelen nadide çeyizlik  eşyaları,göz alıcı  sırma yorganları, nakışları akla gelirdi.Şimdiler de ise bu güzel beldemiz gücünün üstünde ağırladığı Suriyeli sığınmacılarla,sınırlardan atılan roketlerle  ve sınır ötesinden gelen yaralılara ev sahipliğiyle anılır oldu.  

Şehit ve yaralı haberlerinden sonra siyasilerinde uğrak yeri olan Kilis Devlet Hastanesindeki yaralı mehmetçiklerimizi  bizlerde  ziyaret  edip,destek olalım moral verelim dedik.

Öncelikle başhekim başta olmak üzere,tüm hastane çalışanlarını ve duyarlı Kilis halkını yürekten kutlamak isterim.Personel yaralı mehmetciklere gözü gibi bakıp sahip çıkıyor.Vefakar Kilis halkı da kahraman gazilerimizi çiçeklerle ziyaret edip moral vererek yalnız bırakmıyorlar. Yararlılarımızın  dışarıdan gelen ailelerini de evlerinde misafir edip destek oluyorlar.

İşte bizim millet olarak ta farkımız burada başlıyor.Üzerimizde  kimler her ne oyun oynarsa oynasın içimizden  asla yok edemeyecekleri  birlik ve beraberlik ruhu oldukça kirli amaçlarına asla ulaşamayacaklar.

Yaşları küçük ama yürekleri kocaman mehmetciklerimizin yüzlerinde tebessüm, yüreklerinde sabır, dillerinde vatan aşkı. Aileler gururlu sabırlı ve tevekküllü  olarak dimdik ayakta.

Personel her türlü imkanı seferber ederek gözü gibi bakmakta. Fedakar Kilis halkı ise tüm yaşadıklarına rağmen sessiz,sabırlı, dimdik ayakta ve devletinin askerinin yanı başında.

Tüm yaşanılanlara rağmen bizi yıkmak,bölmek,parçalamak için daha siz daha  çok beklersiniz.

Üç yıllık ülkelerindeki savaştan kaçıp başka bir ülkenin topraklarında kaygısızca yaşayan Suriyeliler;

Bu süre içerisinde ikinci üçüncü eşleri alıp habire çocuk yapacağınıza..

Sahil kenarlarında güneşlenip çığlık çığlığa eğleneceğinize…

Ellerinizde nargilerle arsızca keyifli yaşam sürme merakında olacağınıza..

Çocuklarınızı yollara,caddeler  sürüp dilencilik yaptıracağınıza..

12-13 yaşlarındaki kızlarınızı satıp fuhuş yaptıracağınıza..

Beleş aş beleş iş peşinde koşup onursuzca yaşamayı göze alacağınıza..

Sizin topraklarınız için canını ortaya koyan mehmetcikten gidin de  vatan, millet sevgisi  dersi alın. Belki utanırsınız!  

GÜNÜN SÖZÜ

Bɑyrɑklɑrı  bɑyrɑk  yɑpɑn, üstündeki kɑndır.Toprɑk, eğer uğrun dɑ ölen vɑrsɑ  vɑtɑndır.

 M. Cemɑl Kuntɑy
 
TEBESSÜM

Adamın biri New York Central Park'ta yürüyüş yaparken, aniden; kuduz bir köpeğin küçük bir kıza saldırdığını görür. Koşar ve köpekle boğuşmaya başlar. Hayli uzun bir uğraştan sonra üzeri yara bere içinde kaldığı halde köpeği öldürür. Ama küçük kızın da hayatını kurtarmıştır. Son anda bu sahneyi gören polis nefes nefese olay yerine koşar ve adamın yanına gelir. Sarılıp teşekkür ettikten sonra:

- Sen der, Bir kahramansın, yarın bütün gazeteler seni yazacaklar. Ve göreceksin bütün gazetelerde şöyle bir manşet olacak; "CESUR NEW YORK'LU KÜÇÜK BİR KIZIN HAYATINI KURTARDI!".

Adam:

- Ama ben New York'lu değilim!

Polis istifini bozmadan:

- Fark etmez, bu durumda muhtemelen şöyle bir manşet olacak; "CESUR AMERİKA'LI KÜÇÜK BİR KIZIN HAYATINI KURTARDI!".

Adam:

- Ama ben Amerikalı da değilim.

Polis sorar:

- Peki; o halde... Nerelisin?

Adam cevap verir:

- Ben Iraklıyım!

Polis bir şey söylemeden uzaklaşır. Adam ertesi gün gazetesini okurken kendi resminin üzerinde şöyle bir manşet vardı:

"RADİKAL İSLAMCI, MASUM BİR AMERİKALI'NIN KÖPEĞİNİ ÖLDÜRDÜ!"

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin