Fatih Çeliktürk

Fatih Çeliktürk

BEYKENT’E KAR YAĞMASIN

Uzun zamandır beklediğimiz kar nihayet Gaziantep’e de yağdı.Kar topraklar için rahmettir, berekettir, bolluktur. Ama yeni kurulan bir semt için yetersizlikler varsa çile demektir,eziyet demektir,sıkıntı demektir.

Konuçlandırıldığı konumu sebebiyle,yeni kurulmuş bir semtimiz olan Beykent,dik yokuşları,çıkması zor yamaçları  ile özellikle karlı ve buzlu havalarda  Beykent sakinlerine ciddi sorunlar yaşatıyor. Beykent’in şehre uzak olması bir yana, kötü hava şartlarında  belediye otobüslerinin de hizmet vermekte çok zorlandığı Beykent’in sakinleri, bu durumdan oldukça muzdaripler.

İnternet alt yapılarının yetersizliği ve sık sık uygulanan elektrik kesintileri  Beykent sakinlerinin bir diğer önemli sorunlarından. Uzun süreli olan kesintiler yüzünden uzaktan eğitim almak zorunda olan öğrenciler başta olmak üzere bölge halkı ciddi anlamda mağduriyet yaşamakta.Ayrıca  internetten yapılan siparişlerden de bölgenin uzaklığından dolayı hizmet alamıyorlar.

Küçük esnafın henüz yaygınlaşamadığı bölgede market,su tesisatçısı,elektirikçi gibi önemli tadilat hizmetlerinden de yararlanmak için uzak mesafelerdeki esnaftan yardım istenilip çoğunlukla olumsuz cevaplar alınmakta.Ya da iki misli fiyat tarifesi ödenmek zorunda kalıyorlar.

Bölgenin diğer sorunlarından birisi de başıboş gezen sokak köpekleri.Küçük çocuklar için özellikle tehlike oluşturan başıboş hayvanlar için yetkililerin bir önlem almaları gerekiyor.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin