A.Betül Akdemir

A.Betül Akdemir

BİR KİTAP BİR SORUMLULUK

Hayata gözlerimizi açtığımızda hiçbir bilgiye sahip olmadan doğarız ve tüm yaşamımız boyunca bilgi öğrenerek dağarcığımızı genişletiriz. Başarının yolunu açan bu bilgilerdir.

Başarılı olmanın ön şartı okumaktır. Uygar ve kültürlü insan olabilmek okumakla olur. Okuma işi kararlılık ve sabır ister. Okudukça gerçekleri arama ve bulma isteği artar. Ruhumuz canlanmaya başlar.

Kitap okuyan insanların hayata bakış açıları her zaman farklı olur ve sorgulama gereği hissederler. Bilgi birikimi arttıkça insan toplumda daha çok değer görmeye başlar. Kitap okuyan insanlar öncelikle kendi özgüvenlerini artırır ve vizyonunu genişletir. Toplumda doğru ve kuvvetli bir etki bırakır. İnsan ilişkileri güçlenir ve düşünebilme yetisi artar.

Çocuklarımıza gençlerimize okuma sevgisini aşılama konusunda anne babaların olduğu kadar sevgili öğretmenlerimize de sorumluluk düşmektedir.

Toplumsal huzurun sağlanması sorgulayan gençlik ve üreten toplumun temelinde OKUMAK OKUMAK  OKUMAK olmalıdır.

Okuyarak düşünen üreten güçlenen bireyler olarak GÜÇLÜ TÜRKİYE ve üreten konuşan TÜRKİYE hedefiyle haydi bir kitapta sen alarak başla ve ülkene karşı sorumluluğunu yerine getir.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin