Fatih Çeliktürk

Fatih Çeliktürk

BİZE NELER OLUYOR

Komşu komşunun külüne muhtaçken, emanet çocuğuna yan gözle bakıp canına kastetmeye başlayınca.
Evin direği, huzurun gölgesi kocalar, eline ekmek yerine silah almaya başlayınca.

Dedeler, amcalar,dayılar hamisi olacağı canlarına, çocukların,a şehvet duyup el uzatmaya başlayınca.

Etrafımızda dul, yetim, aç, yoksul artarken, bizler egomuzu parlatıp yediğimizi içtiğimizi tıksırırcasına sergilemeye başlayınca.

Şehitlere, gazilere, mazlumlara merhametsizlik ,saygısızlık umursamazlık yapıp at gözlükleriyle dolaşmaya başlayınca.

Milli,manevi değerlerimizin erimesine seyirci,dilsiz kalıp,tek derdimiz lüksümüz, gösterişimiz banka kredilerimiz olmaya başlayınca.
Sade hayatlarımızı magazine çevirip, ülkemizin ve düşmanlarının varlığını görmezden gelip “ben gönlümü eğledim…”türküleriyle dolaşmaya başlayınca.

Dolandırıcılık takdir görüp işini bilen olmaya başlanınca, hırsızlık görmezden gelinip takdir,gıpta edilecek kadar takdir görür olup,emekler sömürülüp paçavra gibi kenara atılınca,insan insanı uç pula iki okkaya satmaya başlayınca.

Merhametin yerini acımasızlık,özverinin yerini bencillik,dostluğun yerini çıkarcılık, insanlığın yerini gaddarlık, barbarlık ,rezillik almaya başlayınca.
Hayvancıklar dahi bir zamanlar sadık oldukları insan oğlundan şeytan görmüşten beter korkup kaçmaya başlayınca.

Büyüklerin küçüklere sevgisi, küçüklerin büyüklere saygısı yok denecek kadar aranacak olmaya başlayınca
Haberler bültenlerini artık teknoloji,ilerleme,güzellikler yerine cinayet,tecavüz,soygun…haberleri dolduruyor,kanıksanıyor ve daha dikkat çekici oluyorsa.

Kutsal dinimiz kasıtlı olarak hakikatinden uzaklaştırılmaya çalışılarak,tarikat, cemaat meczup ve sözde din adamlarının elinde oyuncak olmaya başlıyor, buna sessiz kalınıyorsa..
İş,eş,dost,sosyal…hayatın içinde ehil olmayanların borusu ötüp ayaklar baş,başlar ayak olmaya başlıyor,Allah’a değil, artık sadece kula secde ediliyorsa.
Bitiyoruz demektir

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin