Fatih Çeliktürk

Fatih Çeliktürk

DİKKAT! ÇORBANIZDAN SİNEK ÇIKABİLİR!!

Malum bu yıl şehrimiz,diğer yıllara oranla hiç olmadığı kadar bol yağış aldı.Çiftçi için,ekinler için,su kaynaklarımızın doluluğu  için çok sevindirici oldu.Hatta hiç görmediğimiz kadar yeşilin tonlarını gördük,bitkileri topladık.Çiçeklerin, güllerin bile rengi,coşkusu bir başka oldu bu bahar.

Ama bizim açımızdan hiç alışkın olmadığımız bir durumla da karşılaştık ki o da daha önce hiç görmediğimiz haşerelere,kelebeklere,sinek türleriyle de tanışmış olduk.Hem de ne cinsleri..Kara Fatmaların kanatlı olanları da varmış,sevimli diye bildiğimiz kelebeklerin vampir versiyonları..Karıncanın,sineklerin ise envai çeşitleri.

Havaların aniden ısınmasıyla birlikte camların açılması ile de bu yaz börtü böcek açısından zor geçeceğini şimdiden görür olduk.belediyelerin yetersiz ilaçlamaları bazı bölgelerde ise hiç yapmamaları yüzünden yumurtada,yavru olan haşereler semirip,bizlerin yaz geceleri kabusu kıvamına geldiler bile.

Şimdiye kadar ihtiyaç duyulmaması yüzünden yaptırılmayan sinekliklerin siparişlerinde eminiz ki patlamalar yaşanacaktır. İş gücü sahiplerine şimdiden müjdeyi verip bizlerde bu yaza B planlarımızı şimdiden hazırlamaya başlayalım.

Bu yaz çok sıcak ve bol haşereli geçecek…hayırlısı..

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin