KAPTAN

FİDAN VE İSTİFA

MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDAN’IN İSTİFASI VE TEKRAR MAKAMINA DÖNMESİ; SİYASET DÜNYASINI 7.7 ŞİDDETİNDE SARSTI!..

BİRÇOK BAKANIN, MEBUSUN HATTA GENERALİN GÖNÜL KOYDUĞU, TÜRKİYE’NİN; GÖZÜ,KULAĞI,    BEYNİ VE KALBİ OLAN BU MAKAM,PARTİLER ÜSTÜ OLDUĞU GİBİ, ŞEHİDİNİ BİLE(SIRRIN MASUMİYETİNİ İHLAL ETMEMEK İÇİN)SESSİZ VE SEDASIZ UĞURLAYAN GÜZİDE BİR TEŞKİLAT.

BİR EMEKLİ BAŞÇAVUŞUN SN.ERDOĞAN TARAFINDAN ATANMASI; YERLİ-YERSİZ, HAKLI-HAKSIZ ELEŞTİRİLERE SEBEP OLMUŞTU.

ANCAK, ZAMAN GÖSTERDİ Kİ; FİDAN, PRATİK HAYATIN MUTFAĞINA GİREREK, YURTDIŞI VE İÇİNDEN ALDIĞI; TEORİK EĞİTİM, BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ BİR POTADA ERİTEREK, ARANAN DONANIMLI BİR USTA OLMUŞTU.

HAN KAPISINA SIĞMAYAN AMA KARINCA DELİĞİNDEN GEÇECEK KADAR; ZEKİ, PRATİK VE ÇALIŞKANLIĞI, KOYDUĞU TEŞHİSLER, DUYDUĞUMUZ, BİLMEDİĞİMİZ İCRAATLARI, ALDIĞI ULUSLARARASI ÖNLEMLER DÜNYA ÇAPINDA TARTIŞILIR VE KONUŞULUR HALE GELMİŞTİ.

YAZILACAK CİNSTEN DEĞİL, EĞER FİDAN KURUMUN BAŞINDA OLMASAYDI, BUGÜN ÜLKENİN HANGİ BADİRELER İÇİNDE OLDUĞUNU, OLACAĞINI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM.

ANCAK SN.FİDAN’A “İSTİFA ET, MEBUS OL” FİKRİNİ HANGİ SİYASİ(!) VERDİ? BU ZAMANSIZ VE AMANSIZ HATAYI KİM YAPTIRTTI? BELLİ AMA ŞİMDİ SÖYLEMEMEKTE YARAR VAR.

FİKRİ VEREN ADAM; ‘’BENİ MEBUS ADAYI YAPMAZLARSA BELKİ, O KOLTUĞA OTURURUM” DİYE HAYAL MEYHANESİNDE SARHOŞ OLDU AMA, İŞ ASLINA RUCU ETTİ.

İSRAİL BAŞTA OLMAK ÜZERE BU ULUSLAR ARASI İHANET ŞEBEKESİ VE GÜÇ ODAKLARININ BUKADAR RAHATSIZ OLMASI, SALDIRISI, ELEŞTİRİSİ GAYET DOĞAL VE MEMNUNİYET VERİCİ!..

PEKİ, İNSANOĞLU BEŞER-ŞAŞAR MİSALİ SN.FİDAN’IN İSTİFA EDİP, TEKRAR MAKAMINA DÖNÜŞÜ, BİZİM İÇERİDEKİ ÜLKE SİYASETİNİ TAKİP EDENLERİ MEMNUN EDECEĞİNE; SİYASİ AHLAK VE SECİYE KURALLARINIDA AŞARAK, NİÇİN SALDIRDIKLARINA ANLAM YÜKLEMEK MÜMKÜN DEĞİL!..

BURDA YIPRATILAN ASLA VE KAT’A FİDAN OLMAYIP, EN AZ 700 YILLIK TARİHİ GEÇMİŞİ VE VARLIĞI OLAN GÜZİDE BİR KURUMDUR.

MİT, BU VATANIN SINIRINDA NÖBET BEKLEYEN MEHMETÇİĞİN DIŞINDA; PARTİLERÜSTÜ, BÜTÜN VARLIKLAR VE DEĞERLERÜSTÜ BİR KURUMDUR.

FİDAN’I KURUTAYIM, HAKAN ‘I KAÇIRAYIM DİYEN SİYASİ PAÇAVRALARIN BU ÜLKENİN ÇİFTLİĞİNDE YEM YİYİP, BAŞKA ÜLKELERİN MÜCAVİR ALANLARINDA ÇÜT SÜREN, MİDESİ İÇERİDE, AKLI İZANI DIŞARIDA(!) OLAN; KUMPASÇILAR, TUZAKÇILAR, HANÇERCİLERE LAFIN BİTTİĞİ YERDE BU SON SÖZÜM OLABİLİR;

BU HAİNANE SALDIRILARI ANCAK VE ANCAK; BİR ANALI, ÜÇ BABALI, DÖRT AYAKSIZ MAHLUKLAR YAPABİLİR.


10 Mart 2015 Salı

Etiketler
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin