Murat Dai

Murat Dai

HAFTAYA BAKIŞ... BİRLİKTE OLAMADIĞIMIZ BAYRAM

Bir ay boyunca tutulan oruçlarımıza karşılık yüce Allah’ın biz müslümanlara verdiği ikram, mübarek Ramazan Bayramı. Farklı bir bayramı idrak ediyoruz, ömrümüz boyunca belki idrak ettiğimiz en farklı bayram bu bayram. Salgın tehlikesi nedeniyle Türkiye’nin 81 ilinde evlerimizde karşılıyoruz bayramı. Dileğimiz bu ilk farklı geçecek bayramımızın son olması.

VAKA SAYIMIZ ARTIYOR,
LÜTFEN TEDBİRLİ OLALIM

Geçtiğimiz haftaki yazımda Gaziantep Türkiye’nin Wuhan’ı olmasın demiştim. Aradan geçen 1 haftada maalesef vaka sayılarında bir azalma olmadı, aksine günlük ortalama 50 vakaya ulaştık. Sayın valimiz Davut Gül, sosyal medya üzerinden uyarı üzerine uyarı yapıyor, lütfen kalabalıklardan uzak durun, önlemleri alın, kalabalık iftar davetlerine gitmeyin diyor ama bizim vatandaşımız maalesef dinlemiyor.Karagöz Caddesi ve Gaziler Caddesi üzerinde 3 günlük süreçte binlerce insan alışveriş, banka ve resmi işleri için yoğun bir kalabalık oluşturdu, polis ve zabıta ekiplerinin defalarca uyarmasına rağmen maalesef maskesiz olan, maskesini yanlış kullanan, sosyal mesafeye uymayan onlarca insanımız vardı. Dikkat edelim, önce kendimizi sonra sevdiklerimizi üzmeyelim, başta Sayın valimizin ve diğer tüm yetkililerin, özelikle sağlık çalışanlarının emeklerine saygı duyalım.

BURASI GAZİANTEP

Bu başlığı geçtiğimiz hafta kullanmıştım, üzülerek yeniden kullanıyorum. Gün geçmiyor ki, Güneydoğu’nun incisi, sanayi ve ticaret şehri Gaziantep olumsuz olaylara sahne olmasın. Bu geride bıraktığımız bir hafta boyunca birden fazla cinayet olayına şahit olduk. 30 yaşında bir oto ekspertizi vatandaş, ekspertiz raporunu beğenmeyen şahıslar tarafından silahla vurularak öldürüldü, bir iş insanı Nijmegen Bulvarı ışıklarında silahlı saldırıya uğradı, Tekstilkent Mahallesi’nde bir kişi kendisini gasp etmeye çalışan kişilere direnince bıçaklanarak hayatını kaybetti.Maalesef bu haberleri şehrimiz adına üzülerek duyuyoruz. Sanırım daha ağır hukuki düzenlemelere ihtiyacımız var.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ KALKAN GÜNDEM YARATTI

CHP’li Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Sn. Uğur Kalkan yine gündeme bomba etkisi yaratan bir girişimde bulundu. Kalkan,AKP Gaziantep İl Yöneticisi Ali Uncuoğlu’na ait şirketin DMO Bölge Müdürlüğü’nden son 4 yılda 130 ihale aldığını ortaya çıkardı ve bunları da belgeleyerek kamuoyuna sundu. Bakalım buna karşılık il yöneticisi Uncuoğlu ve il başkanı Sn. Özkeçeci neler söyleyecek?

ERKEN SEÇİM Mİ,
BASKIN SEÇİM Mİ?

Ülke gündemi yine bir baskın veya erken seçim söylentilerine sahne olmaya başladı.Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan bir haftadır gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşmalarında söylediği cümlelerle ihtimalleri güçlendirmiş gözüküyor. Sn. Erdoğan geçtiğimiz hafta başında yaptığı konuşmada; “çok yakında halkımız bu hastalıkla beraber siyasetteki hastalıklı zihniyetten de kurtulacak” tarzında açıklaması ve dün yaptığı “Çarşambadan itibaren tüm il ve ilçe teşkilatları yeni bir gönül hareketi başlatacak”tarzında açıklamalarıyla iddiaları güçlendirmiş gözüküyor.

EKONOMİK DARALMA SÜRÜYOR

Tüm bu gidişat ve gündemle beraber maalesef gerek işsizlik rakamları, gerek küçük ölçekli esnafın, asgari ücretlinin ve işçi kesiminin ekonomik sıkıntıları da büyüyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başta olmak üzere devletin diğer tüm birimleri maksimum bir fon oluşturmaya çalışsada halkın geçim sıkıntısı arka fonda büyümeye devam ediyor.
Haftaya görüşmek üzere, sağlıcakla kalın, mutlu bayramlar...
***

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin