Merve Tanrıöver

Merve Tanrıöver

İNSANLIK ÖLMÜŞ ,RAHMETE GEREK YOK!

Eskiden komşu komşunun külüne muhtaçken, emanet çocuğuna yan gözle bakıp canına kastetmeye başlayınca.

Evin direği, huzurun gölgesi kocalar, eline ekmek yerine silah almaya başlayınca.

Dedeler, amcalar,dayılar hamisi olacağı canlarına, çocukların,a şehvet duyup el uzatmaya başlayınca.

Etrafımızda dul, yetim, aç, yoksul artarken, bizler egomuzu parlatıp yediğimizi içtiğimizi tıksırırcasına sergilemeye başlayınca.

Şehitlere, gazilere, mazlumlara merhametsizlik ,saygısızlık umursamazlık yapıp at gözlükleriyle dolaşmaya başlayınca.

Milli,manevi değerlerimizin erimesine seyirci,dilsiz kalıp,tek derdimiz lüksümüz, gösterişimiz banka kredilerimiz olmaya başlayınca.
Sosyal medyada maymunlaşmaya başlayıp yediğimizi,içtiğimizi insanların gözüne sokmaya başlayınca,
Sade hayatlarımızı magazine çevirip, ülkemizin ve düşmanlarının varlığını görmezden gelip “ben gönlümü eğledim…”türküleriyle dolaşmaya başlayınca.

Dolandırıcılık takdir görüp işini bilen olmaya başlanınca, hırsızlık görmezden gelinip takdir,gıpta edilecek kadar takdir görür olup,emekler sömürülüp paçavra gibi kenara atılınca,insan insanı uç pula iki okkaya satmaya başlayınca.

Merhametin yerini acımasızlık,özverinin yerini bencillik,dostluğun yerini çıkarcılık, insanlığın yerini gaddarlık, barbarlık ,rezillik almaya başlayınca.
Hayvancıklar dahi bir zamanlar sadık oldukları insan oğlundan şeytan görmüşten beter korkup kaçmaya başlayınca.

Büyüklerin küçüklere sevgisi, küçüklerin büyüklere saygısı yok denecek kadar aranacak olmaya başlayınca,
Haberler bültenlerini artık teknoloji,ilerleme,güzellikler yerine cinayet,tecavüz,soygun…haberleri dolduruyor,kanıksanıyor ve daha dikkat çekici olmaya başlayınca,
Kutsal dinimiz kasıtlı olarak hakikatinden uzaklaştırılmaya çalışılarak,tarikat, cemaat meczup ve sözde din adamlarının elinde oyuncak olmaya başlıyor, buna sessiz başlar kuma gömülmeye başlayınca,
İş,eş,dost,sosyal…hayatın içinde ehil olmayanların borusu ötüp ayaklar baş,başlar ayak olmaya başlıyor,Allah’a değil, artık sadece kula secde edilmeye başlayınca..

İnsanlıktan başka bir boyuta düşüyoruz, bitiyoruz demektir!

TEBESSÜM

İki adam bir gün ölmüş adamlar cennete gitmiş. Bir gün melekler bunları gezsinler diye cehenneme götürmüşler. Birde ne görsünler camilerinin imamı cehennemde.Hem de boğazına kadar kuma gömülü ve imam kahkahalar atıyor. Sormuşlar: -İmam efendi hem cehennemdesin bide kumda gömülüsün ve sen gülüyorsun. İmam kahkahalar arasında cevap vermiş; -"Müftü alttan ayağımı gıdıklıyor."

GÜNÜN SÖZÜ

DÜNYALIK PEŞİNDE OLAN DİN ADAMLARININ SÖZLERİNİ DİNLEMEK, KİTAPLARINI OKUMAK ZEHİR YEMEK GİBİ ZARARLIDIR. KÖTÜ DİN ADAMLARININ ZARARLARI BULAŞICIDIR. CEMİYETLERİ BOZAR, MİLLETLERİ PARÇALAR.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin