Yusuf Gözüküçük

Yusuf Gözüküçük

"Ne günlere kaldık ey gazi hünkâr Katır mühürdar oldu, eşek defterdar”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Meclis'te yaptığı açıklamada, ekonomik saldırıların başka bir ülkenin başkentinde planlandığını belirtirken,
Trabzon’da bir belediye işçisi 4 yaşındaki kıza dakikalarca taciz etmesinden dolayı mahkemeye verilip, serbest bırakılıp, tepkiler artınca yeniden tutuklandı.
*
Bursa'nın İznik ilçesindeki 1700 yıllık tarihi Ayasofya Orhan Camii'ne restorasyon çalışmaları kapsamında, cam kapı ve buzlu camlar takılırken,
Hangi ülkenin hurda aldığı ve restorasyon ihalesinin kime verildiği merak ediliyor.
*
Samsun'da bir medikalcı,  hastaneden medikal cihaz çalmış.
Güvenlik kayıtlarından durumun açığa çıktığını görünce de 4 gün sonra geri götürüp yerine koyarken yakalanmış. İfadesinde ise "Özel bölgelerimdeki siğilleri yakmak için aldım, geri de getirdim" demiş.
Hem hırsız geri zekalı.
*
Harran Üniversitesi rektörünü Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Akit TV'de katıldığı bir programda, "İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır" derken,
Yakın döneme kadar Genel Başkan Yardımcısı olan Remzi Çayır da Mustafa Destici tartışmalarına katıldı. Çayır, Mustafa Destici'ye seslenirken, "Bu parti Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizgisinde yürür. Mustafa Destici Partisi olamaz. Tarih, sizi çok tuhaf betimleyecektir" dedi.
*
Ve son olarak;
Polonya'nın en yüksek noktası olan Tatras dağlarının 2.5 km rakımdaki zirvesine ulaşan dağcılar zirvede bir kedi ile karşılaştılar. Kedinin insanlardan korkmadığı tespit edildi ancak kimse kedinin neden ve nasıl dağın zirvesine tırmandığını anlayamadı.
Bunun nedenini de ben söyleyeyim. Kedi mutlaka Ziya Paşa’nın sözünü duymuştur:
"Ne günlere kaldık ey gazi hünkâr
Katır mühürdar oldu, eşek defterdar”

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin