Fatih Çeliktürk

Fatih Çeliktürk

SANCILI EĞİTİM ÖĞRETİM BAŞLADI

Türkiye’deki koronavirüs salgınında milyonlarca öğrenci ve öğretmenin ders için girdiği Eğitim Bilişim Ağı sistemi yoğunluk nedeniyle çöktü. Bakanlık ise yaptığı açıklamada EBA TV üzerinden yayının devam ettiğini ifade etti.

Koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitim yerine kullanılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi  ne yazık ki başlar başlamaz çöktü. Öğretmen ve öğrencilerin kaliteli şekilde giremediği sistem çok kalabalık uyarısı vererek ilk günlerden hayal kırıklığı yaşattı. Öğretmenlerin de sisteme sağlıklı bir şekilde girememesi sebebiyle eğitim durdu. Uzaktan eğitim sisteminde EBA’ya giremeyen öğrenci velileri, öğretmenlere derslerine giremediklerini belirtirken başka bir çözüm yolu ararken,  öğretmenlerinde sisteme giremediği cevabı ile karşılaşıyorlar.

Bu madalyonun bir yüzü.Diğer  önemli yüzü ise;halen pek çok evde bırakın bilgisayar,tableti henüz interneti olan bile yok.Diyelim ki  aile şartlarını zorlayı en ucuz paketten bağlatsalar bile  erişim hızı düşük olacağından yine erişim sıkıntıları ile karşılaşacak.Hadi onu da hallettik diyelim bu seferde ellerlindeki bilgisayarların tabletlerin iyi bir teknoloji donanımlı olması gerekiyor ki oda pek çok aileyi zorlar.Ve en acısı da evde bir değil iki değil daha fazla  çocuğu okula giden aileler ne yapacaklar? Her çocuğa tablet bilgisayar almak,üstelikte bu dönemde ve bu fiyatlarla…  

Zaten çok parlak olmayan eğitim durumumuz pandeminin de etkileri ile iyice tabana vurur ve vuracak görünüyor.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin