Yusuf Gözüküçük

Yusuf Gözüküçük

SİYASİ KOMBİN

Model 1- Oryantal Kombin
Şimdi Oryantal denince akla ilk gelen tabi ki Asena. Doğal olarak adayımız o. Yardımcı olarak da bir yanına Yavuz Bingöl’ü, diğer yanına da Kibariye’yi verdin mi? Verdin. Eğer Balık Ayhan ve Seda Sayan bedava danışmanlık yapmazsa, Rasim Ozan üste para verip basın danışmanları olmazsa hiçbir şey bilmiyorum. Romenler sende. Hele bir de Ayhan, hamamda koca karılar nasıl bayılır taklidini yapmaz mı? Bitti bu iş.

Model 2- Badem Kombin
Varsayalım Karaman adayı Burhan Kuzu. Kim ayak uydurabilir? Orhan Gencebay. Kahverengi ve gri çizgili takım elbiseleri ile beyaz gömleklerinin üzerine kırmızı kravatlarını taktırdıktan sonra yolla gitsin. Karamanın düz ovalarında keklik bile sektirmez siler süpürürler.

Model 3- Dudak Kombin
Dudak deyince akla tabi ki Bülent Ersoy gelir. Ebru’suz bir Bülent Ersoy tabi ki düşünülemez. Üzerine beş yüz kilo altın ve üç yüz kilo aksesuar yüklediğin Bülent Ersoy’un cebine de Ebru’yu yerleştirdikten sonra fırlat Urfa’ya gör bakalım nasıl bir birleştirici güç oluyor.
İzmir’e fırlatsan millet üzerime düşmesin diye kaçar darmadağın olur ama Urfa’ya fırlat alayı bir araya gelir. Urfa top yekun Bülent’te. O iş tamam.

Model 4- Zurnacı Kombin
Diyelim ki belediye başkan adayın Bülent Serttaş. Araştırıp bakıyorsun tek başına seçilemeyecek. Gidip ona yardımcı olsun diye eleman bakıyorsun. Kim uyar, kim uyar diye düşünüp birden “aaa fikrim geldi” deyip davulcu zurnacı veriyorsun sağına soluna. Oldu mu sana siyasi kombinde zurnacı modeli.
Yeşil pantolon, kırmızı gömlek, beyaz ceket horoz tüylü şapkanı da takıp esas kombini sağladıktan sonra, gir aşiretlerin yaşadığı bölgeye silme oy sende.


Aslında bu kombinler daha da uzar da Rabia’da dört parmak olduğu için dörtten yukarı çıkmadım. Zira dünya beşten büyük, dörtten küçük.

Gelelim Devlet Bahçeli’nin önerdiği “Siyasi Kombin”e.
Eskiden böyle şeylere koalisyon diyorlardı. Bir baktık millet hayrına ittifak olmuş.
Şimdi ise Siyasi Kombin olarak karşımıza çıktı.
Koalisyon kötü bir şey ama, Siyasi Kombin cici.
Kulağa da hoş geliyor. Sanki mağazaya girip üzerimize giyecek bir şeyler bakıyormuş gibi hissediyor insan.

-Immmm, AKP’den şu üzerimde çok şık durur. MHP’den de şu kırmızılıyı alayım.
-Kırmızılı?
-Evet evet, üzerinde kurt resmi olan. Giyince açılır mı bu?
-Tabi ki, esner senin şeklini alır…

Hal böyle olunca oryantal kombin candır. Bu model bize çok yakışır.
Saygı ve sevgilerimle.

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yazarın Diğer Yazıları
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin